• Návraty poézie o cenu Andreja Sládkoviča

• 11.11.2014 13:44

Marína moja ! teda tak sme my

ako tie Božie plamene,

ako tie kvety na chladnej zemi,

ako tie drahé kamene...

• Riaditeľka školy PaedDr.I.Šanderová, zástupkyňa školy  PhDr.A.Slivková, slovenčinárky PaedDr. Ľ.Daňková, PhDr.I.Onušková, PhDr.M.Slančíková a študentky a študenti III.E sa v pondelok 10.novembra 2014 zúčastnili príjemného popoludnia naplneného umeleckým slovom.

Cikkerova sieň Radnice v Banskej Bystrici privítala na prehliadke umeleckého prednesu víťazov recitačných súťaží venovaných bardovi slovenskej ľúbostnej poézie – Andrejovi Sládkovičovi.

Za prítomnosti vzácnych hostí, o.i. Maríny Kráľovičovej, J.Jakubiska a D.Horváthovej, našu školu na súťaži reprezentoval P.Magurský zo IV.B.

Po skončení podujatia bola na dvore Radnice slávnostne uložená dlaždica Andreja Sládkoviča.

PhDr.Slančíková