• Úspech študentov GASka na krajskom kole 46. ročníka súťaže SOČ

• 24.03.2024 18:54
      • Naši študenti 2. a 3. ročníka dosiahli vynikajúce úspechy na krajskom kole súťaže SOČ – Stredoškolská odborná činnosť a postúpili do celoštátneho kola. 46. ročník krajskej prehliadky SOČ – prezenčnou formou sa uskutočnil 22. 3. 2024 na SPŠ J. Murgaša v Banskej Bystrici. Hodnotitelia ocenili prístup mladých riešiteľov pri realizovaní svojich zaujímavých prác. Naši študenti súťažili v 3 odboroch.

V silnej konkurencii súťažiacich z celého Banskobystrického kraja získali vynikajúce umiestnenia:

1.miesto na KK SOČ - Katarína Machavová, Dominik Mede - v odbore č.: 03 Chémia a potravinárstvo – postup do celoslovenského kola
        2.miesto na KK SOČ -  Andrej Kučera – v odbore č.: 04 Biológia - postup do celoslovenského kola
        4. miesto na KK SOČ - Karolína Adameková, Andrej Bako - v odbore č.: 06 Zdravotníctvo, farmakológia – úspešní riešitelia

Súťažné práce, ktoré sa umiestnili na prvých dvoch miestach postupujú do celoslovenského kola. Sú to práce v odbore biológia a matematika, fyzika, štatistika.
        Všetkým súťažiacim a ich konzultantom gratulujeme a ďakujeme za úspešnú reprezentáciu našej školy.
        Všetkým postupujúcim držíme palce na celoštátnom kole 46. ročníka súťažnej prehliadky SOČ.

Mgr. Tímea Roth metodik SOČ pri GAS