• Slávnostná rozlúčka s absolventmi

• 08.06.2021 07:35
        • V pondelok 7.júna 2021 si naši absolventi prevzali maturitné vysvedčenia a rozlúčili sa so stredoškolským životom na Gymnáziu A. Sládkoviča. Rozlúčka sa niesla v príjemnej atmosfére a pri dodržaní všetkých epidemiologických opatrení. Napriek rúškam na tvárach našich absolventov a ich rodičov, bolo v mnohých očiach vidieť slzičky dojatia a očakávaní nových začiatkov.

• Banskobystrický maratón 2021

• 07.06.2021 18:49
        • Dňa 5.6.2021 sa uskutočnil jubilejný 10. ročník Banskobystrického maratónu, jediného nočného maratónu v strednej Európe.

Naša škola na ňom participovala formou dobrovoľníctva, aj ako súťažiaci. 25 našich žiakov priložilo ruku k dielu, aj vďaka nim  podujatie dopadlo na výbornú.
        • Fermiho úlohy - fyzikálna súťaž

• 08.05.2021 10:25
        • Aj v ďalšom kole medzinárodnej fyzikálnej súťaže Fermiho úlohy sa naše družstvo zo 4.A drží na úžasnom 2. mieste :) Blahoželáme a budeme im držať palce vo finále 10.6.2021 :)
        • Úspešní študenti GAS -ka na Celoštátnom kole súťaže SOČ (Stredoškolská odborná činnosť)

• 03.05.2021 12:51
        • Stredoškolská odborná činnosť (SOČ) je dobrovoľná záujmová činnosť mladých perspektívnych a tvorivých študentov a tento rok sa v nej uskutočnil už 43. ročník súťaže. Vzhľadom k pretrvávajúcej pandemickej situácii sa Celoštátna prehliadka SOČ konala dištančnou formou online obhajobou v dňoch 27. – 30. 4. 2021.

Obhajoby odborných prác našich študentov sa uskutočnili 27. 04. 2021 vo virtuálnom priestore pomocou aplikácie MS Teams.

Naši študenti sa v silnej konkurencii na Celoštátnom kole SOČ umiestnili na 4. mieste a sú úspešnými riešiteľmi.

• Medzinárodná olympiáda v ruskom jazyku

• 21.04.2021 16:43
        • Žiačka nášho gymnázia obsadila krásne 10. miesto medzi 200 finalistami Medzinárodnej ruskej olympiády organizovanej „Inštitútom Puškina“ so sídlom v Moskve. Tejto olympiády sa zúčastnila z vlastnej iniciatívy a postupuje do finálneho kola. Srdečne jej blahoželáme k úspechu, ďakujeme za reprezentáciu našej školy a vo finále jej samozrejme držíme všetky palce!!!