• Trojkráľový večerný beh

• 13.01.2015 10:05
      • Priatelia aktívneho životného štýlu sa stretli 6.januára 2015 o 17.30 hod.  na štarte tradičného trojkráľového behu večernými ulicami Banskej Bystrice.
      • Na spoločný bežecký zážitok sa  mrazivom počasí odhodlalo 850 bežkýň a bežcov. Ich sily preverila zľadovatelá trať v dĺžke 5390 metrov. Našťastie sa nikomu nič nestalo a všetci, ktorí dobehli úspešne do cieľa, boli obdarovaní pamätnou medailou.

Našu školu za pedagógov reprezentoval Mgr. Ján Zvara, ktorý časom 21 min. 43 sec. obsadil 49.miesto spomedzi 528 pretekárov a PaedDr. Roman Kamas , ktorý s výsledkom  23 min. 56 sec. dobehol na 118.mieste.

Ale naša škola mala zastúpenie aj z radov študentiek študentov. Skutočne výborný výsledok sa podaril žiačke  Eve Slančíkovej z I.A. Reprezentantka Dukly VŠC sa medzi 314 bežkyňami rozhodne nestratila. Jej výsledný čas 20 min. 36 sec. ju posunul na medailové tretie miesto.

Vecné ceny pre najlepších v oboch kategóriách odovzdal na Námestí SNP primátor mesta Ján Nosko.