• Olympiáda zo slovenského jazyka a literatúry

• 20.12.2023 07:47
      • Vo štvrtok 14. decembra sa uskutočnilo školské kolo Olympiády zo slovenského jazyka a literatúry. Súťažiaci si zmerali sily v tvorbe textu, v interpretácii rečníckeho prejavu a potrápil ich aj test znalostí materinského jazyka.

Práve na výsledky celoslovenského online testu sme si museli chvíľu počkať, ale dnes už je výsledková listina kompletná.

V kategórii A (3. a 4. ročník) minuloročné víťazstvo obhájila Nina Maslaňáková zo IV.C, 2. miesto obsadila Zuzana Gálisová (IV.C) a 3. miesto v tejto kategórii patrí Márii Švoňavcovej (IV.C).
        V kategórii B (1. a 2. ročník) zvíťazila Sofia Starovecká z II.B, 2. miesto obsadil Šimon Gál (I.D) a na treťom mieste skončil Juraj Maximilián Almáši (I.B).
        K dosiahnutým výsledkom blahoželáme a víťazom držíme palce v krajskom kole.