• Penelopa

• 02.05.2024 08:07
      • Kto bola Penelopa? Aký mala osud? Aký odkaz zanecháva antický mýtus súčasnému mladému človeku?  Žiaci I.C a II.D si 29. a 30. 4.2024 pozreli moderné predstavenie súčasnej autorky Uršule Kovalyk pod názvom „peneLopa“ inšpirované mýtom o večnom čakaní. Po jeho skončení sa na príbeh z rôznych hľadísk pozreli spoločne s pani režisérkou a zároveň riaditeľkou BDNR pani Ivetou Škripkovou v besede, ktorú odborne viedla PhDr. Kamila Beňová, PhD. z Filozofickej Fakulty UMB v Banskej Bystrici. V nej sa dotkli aj takých otázok ako vzťahy medzi manželmi, úloha ženy a muža, rodová rovnosť, ale aj vojna. Nie na všetko bolo možné vyjadriť myšlienky a názory, ale predstavenie podnietilo našich žiakov viac sa zamýšľať nad realitou a hodnotami.