• Finále Finančnej olympiády

• 04.05.2022 18:13
        • Počuli ste už o finančnej olympiáde? Naša Veronika sa totižto prebojovala spomedzi 8000 žiakov z celého Slovenska, ktorí sa do tejto olympiády prihlásili a zapojili, cez všetky postupové kolá až do finálového, ktoré sa uskutočnilo v Bratislave dňa 3. mája 2022 a postúpilo tam 20 najlepších žiakov z celej republiky. Odmenou za tento fantastický úspech je pre ňu okrem dôležitých vedomostí z finančnej gramotnosti a vecných odmien aj platená stáž v prestížnej finančnej spoločnosti zaoberajúcej sa investíciami, inováciami, ochranou financií a vzdelávaním v oblasti finančnej gramotnosti.
        • Projekt Nezabúdajme na minulosť: sadenie stromčekov na Kališti

• 03.05.2022 18:31
        • Ak pôjdete v blízkom čase na Kalište, tak si možno všimnete zmenu. Študenti 1.A a 1.B z nášho GASka sa 29.4.2022 spoločne s rodičmi, starými rodičmi a pracovníkmi Múzea SNP postarali o stromčeky Sadu života ničené nepriaznivým počasím a lesnou zverou. Sad života  tvorí 102 ovocných stromčekov symbolizujúcich obce na Slovensku, ktoré postihol rovnaký osud ako obec Kalište – boli počas II. svetovej vojny vypálené alebo zničené nacistami. Tieto stromčeky zároveň symbolicky vracajú na Kalište nový život.