• Návšteva zahraničných Slovákov z Budapešti a Petrovca

• Dňa 26.9.2024 sme na našej škole privítali žiakov zo Slovenského Gymnázia v Budapešti a Gymnázia Jána Kollára v Banskom Petrovci. Najprv ich privítala v priestoroch školy pani riaditeľka, kde im v krátkosti našu školu predstavila. Následne ich žiaci štvrtého a tretieho ročníka pod vedením pani učiteľky Štorcelovej sprevádzali interaktívnou hrou Cesta mestom, pri ktorej spoznávali známe miesta Banskej Bystrice a kultúrne pamiatky v centre mesta.

• Dcéry nebohého plukovníka

• Dňa 26.9.2024 sa žiaci II.C triedy v dopoludňajších hodinách presunuli zo školských lavíc do prostredia Bábkového divadla Na Rázcestí, kde si pozreli hru „Dcéry nebohého plukovníka“, ktorá vychádza z rovnomennej poviedky novozélandskej spisovateľky Katherine Mansfieldovej.

V tragikomickom príbehu, odohrávajúcom sa začiatkom 20. storočia, zaznieva téma rodinných vzťahov, psychického násilia a nemožnosti vzoprieť sa nechcenej realite. Žiakov trochu prekvapili interaktívne intermezzá, ale ocenili herecké výkony i zaujímavé využitie scény, najmä priehľadného zrkadla.

• Otváracie hodiny multimediálnej knižnice IB

• Milé študentky, milí študenti,

Každý utorok a štvrtok od 12:40hod. do 14:30hod. Vás radi privítame v našej novej multimediálnej knižnici. Môžete si tu požičať knihy v slovenskom, anglickom, českom, francúzskom a nemeckom jazyku. Online katalóg kníh, ktoré máme k dispozícii nájdete tu. Tešíme sa na Vás.

• Oceľový medveď, Železná tigrica

• Dňa 07. septembra 2024 sa náš študent – Michael Rusina (4.D) zúčastnil silovo vytrvalostnej súťaže „Oceľový medveď, Železná tigrica“, ktorá sa konala v Detve. Na dno svojich síl si siahol pri disciplínach ako nosenie reťaze, gerlachy, drepy,  brušáky, kľuky, trhy jednoručkou a mnohé ďalšie. Odmenou za vynaložené úsilie mu bolo krásne 1. miesto. Miško si zaslúži obdiv obzvlášť preto, že do Detvy a späť išiel na bicykli s podporou p. prof. R. Kamasa a p. prof. N. Martošovej. Rovnako ako minulý rok, aj tento rok Michael odovzdal víťazný pohár a medailu škole ako prejav vďaky.
            V tento deň sa na štart polmaratónu v Štokholme postavil tohtoročný maturant – Marko Filipko, ktorý na svojich športových výkonoch tvrdo pracuje aj po ukončení štúdia na GASku.  Z celkového počtu 18 000 pretekárov obsadil Marko krásne 791. miesto. Na chlapcov sme veľmi hrdí a srdečne im blahoželáme!

• Reading Day 2024

• V piatok 6. septembra sa naši tretiaci zúčastnili každoročného Reading Day. Ide o akciu, kde si môžu v slovenčine, ale aj cudzích jazykoch vyskúšať zábavné a vzdelávacie aktivity, ktoré im pripravili vyučujúci. Žiaci si prešli siedmimi stanovišťami.

• 1. rodičovské stretnutie

• Vážení rodičia,

dovoľujeme si Vás srdečne pozvať na prvé rodičovské stretnutie v školskom roku 2024/2025, ktoré sa uskutoční dňa  26. septembra 2024 o 16,30 hod. v priestoroch Gymnázia A. Sládkoviča v Banskej Bystrici.

Program stretnutia: 1. plenárne zasadnutie (viacúčelová sála GAS), 2. triedne stretnutia (kmeňové triedy)

Tešíme sa na stretnutie s Vami. S úctou, vedenie Gymnázia A. Sládkoviča