• Občianske združenie pri GAS

• Vopred ďakujeme všetkým, ktorí sa rozhodnú pomôcť Občianskemu združeniu pri Gymnáziu Andreja Sládkoviča v Banskej Bystrici.

Naše občianske združenie je nezávislou, dobrovoľnou a záujmovou organizáciou učiteľov, rodičov žiakov Gymnázia Andreja Sládkoviča a iných priaznivcov školy.

Občianske združenie pri Gymnáziu Andreja Sládkoviča bude pomáhať pri skvalitňovaní výchovy, vzdelávania a záujmovej činnosti žiakov školy.

Hlavné ciele:

• Oceňovanie žiakov, ktorí dosahujú mimoriadne študijné výsledky a mimoriadne výsledky v oblasti reprezentácie školy.
          • Modernizácia materiálno-technického zabezpečenia školy – nákup učebných pomôcok a zariadenia didaktickej techniky, kníh a softvérového vybavenia.
          • Skvalitňovanie prostredia žiakov a učiteľov.
          • Podpora environmentálnych aktivít školy.
          • Propagácia a prezentácia školy na verejnosti.
          • Nákup odbornej literatúry, novín, časopisov a publikácii.
          • Podpora kultúrnych, športových a vzdelávacích aktivít školy.
          • Podpora mimovyučovacích aktivít žiakov – personálne a materiálno-technické zabezpečenie.
          • Podpora programov a projektov zameraných na zvyšovanie úrovne vzdelávania.
          • Nadväzovanie kontaktov a spolupráca školy s inými inštitúciami zaoberajúcimi sa skvalitňovaním vzdelávania doma aj v zahraničí – organizačné a obsahové zabezpečenie medzinárodných kontaktov školy, poskytovanie príspevkov na pobyty žiakov a učiteľov v zahraničí.
          • Podpora vzdelávania, ochrany zdravia a voľnočasových aktivít žiakov so zdravotným znevýhodnením.
          • Podpora ďalšieho vzdelávania učiteľov.