• Po stopách Andreja Sládkoviča

• 17.06.2022 09:41
        • Dňa 07.06.2022 sme sa my - žiaci II.B triedy zúčastnili exkurzie v obci Hrochoť. Jej históriu, významné osobnosti pôsobiace v nej a zaujímavé miesta nám predstavila vždy usmiata Mgr. Elza Uhorskaiová, ktorá je s touto dedinou silno spätá. Navštívili sme faru a kostol, v ktorom pôsobil Andrej Braxatoris Sládkovič.
        • Náš majster Európy

• 13.06.2022 16:13
        • Výnimočný úspech žiaka našej školy! 12. júna 2022 sa Tomáš stal absolútnym majstrom Európy v mŕtvom ťahu v kategórii dorastencov do 60kg, ktoré sa uskutočnili v Rakúsku. Zároveň svojim výkonom 165kg prekonal vo svojej kategórii svetový rekord.
        • Biatlonistka Paulína Fialková na GASku

• 10.06.2022 13:34
        • V rámci podujatí spadajúcich pod záštitu EYOF a SOV, sme na pôde našej školy privítali významnú osobnosť slovenského športu, trojnásobnú účastníčku zimných olympijských hier, Paulínu Fialkovú. Na besede sa zúčastnilo vyše 80 vybraných žiakov GAS, ktorí sa aktívne zapájali do diskusie a položili veľa zaujímavých otázok zo športového a súkromného života, na ktoré Paulína s radosťou odpovedala.
        • Vzácna návšteva na Kališti

• 10.06.2022 07:34
        • Fakt, že každá vypálená obec na Slovensku počas 2. svetovej vojny má na Kališti vysadený svoj vlastný ovocný strom, už vieme. Tak isto vieme, že rovnaký strom ako na Kališti majú spomínané obce vysadený aj vo svojom intraviláne. Vlastne, takmer všetky obce... Jediná obec, ktorá nemá na svojom území vysadený strom pripomínajúci jej vypálenie, je Kalište. To bolo pravdou až do uplynulej stredy. Vtedy totižto na Kalište zavítala nevídaná návšteva.
        • 11. ročník Banskobystrického maratónu

• 08.06.2022 11:03
        • V sobotu 4.6. 2022 sa uskutočnil už 11. ročník Banskobystrického maratónu, ktorý je jediným nočným maratónom v strednej Európe. Na tomto výnimočnom športovom podujatí v našom meste významne participovala aj naša škola. Organizátori vyslovili veľké poďakovanie našim študentom, ktorí sa ho zúčastnili vo veľkom počte ako dobrovoľníci.