• Hviezdoslavov Kubín 2022

• 30.03.2022 12:54
        • Dňa 29. marca 2022 sa uskutočnilo v SOS v Banskej Bystrici okresné kolo 68. Hviezdoslavovho Kubína IV. kategórie.
        • Nájdi Higgsov bozón

• 30.03.2022 12:52
        • Dňa 29.3.2022 sa 3 naši študenti zúčastnili medzinárodnej súťaže Medzinárodné majstrovské triedy z časticovej fyziky International Particle Physic MasterClasses. Medzi sebou súťažili univerzity z Grécka, Nemecka a Veľkej Británie. Súťaž sa uskutočnila na pôde Katedry fyziky UMB Banská Bystrica. Študenti sa najskôr oboznámili s množstvom nových poznatkov z časticovej fyziky. Nahliadli do tajov mikrosveta, kde sa už neplatia klasické zákony fyziky, ktoré sa učia na gymnáziu.
        • Finančná gramotnosť

• 30.03.2022 07:39
        • Žiaci nášho tretieho ročníka sa v priebehu písomných maturít vzdelávali v oblasti financií. Trieda 3.B absolvovala vzdelávanie v historickej budove Národnej banky Slovenska v Banskej Bystrici. Vzdelávanie malo u žiakov úspech nielen kvôli novým nadobudnutým vedomostiam z oblasti finančníctva, ale aj kvôli interaktívnemu spôsobu vzdelávania.
        • DSD I- Nemecký jazykový diplom stupňa I

• 30.03.2022 07:36
        • Dňa 28.03.2022 sa na našom gymnáziu aj v tomto školskom roku konali ústne skúšky DSD I (Nemecký jazykový diplom I), ktorých sa  zúčastnili  naši 13 žiaci, a to z tried III.A, III.B, III.C a III.D. Táto ústna skúška pozostávala z dvoch častí, ktoré naši kandidáti úspešne zvládli na úrovni B1, k čomu im srdečne blahoželáme!!!