• DSD I – Nemecký jazykový diplom I

• 17.03.2022 07:51
        • Dňa 9.03.2022 sa na našej škole konala písomná skúška DSD I (Nemecký jazykový diplom I). Skladala sa z troch častí: čítanie s porozumením, počúvanie s porozumením a písanie slohu. Skúšku vykonali žiaci z III.A, B, C, D - spolu 13 žiakov z našej školy, za prítomnosti vyučujúcich nemeckého jazyka - Mgr. V. Solivajovej a Dipl. Lehrer C. Faško.

• Pilotné skúšky – DSD I

• 28.02.2022 21:06
        • Dňa 28.02.2022 sa na našej škole konali pilotné  skúšky DSD I (Nemecký jazykový diplom I).

Zúčastnili sa ich žiaci z III.A, B ,C a III.D, prítomná bola aj naša nemecká lektorka pani Susanne Depuydt.

Skúšky prebehli v príjemnej atmosfére v našej škole.

• Krajské kolo Olympiády v nemeckom jazyku

• 23.02.2022 10:30
        • 16.02.2022 sa v online podobe uskutočnilo krajské kolo Olympiády v nemeckom jazyku, ktorého sa zúčastnili 2 naši žiaci, ktorí  sa obaja stali úspešnými riešiteľmi. Srdečne im blahoželáme a ďakujeme za reprezentáciu školy.

• Záverečná študentská online konferencia

• 31.01.2022 20:59
        • A je to tu!!!  Dňa 28.1.2022 na záverečnej online konferencii vybraní žiaci našej školy po 17-tich mesiacoch spolupráce s Múzeom SNP a SZPB úspešne ukončili prácu na projekte s názvom  „Zlepšovanie kompetencií žiakov v oblasti ľudských práv a hodnôt prostredníctvom mimoškolskej edukačnej činnosti“.

Výstupom projektu boli jednak individuálne práce študentov, v ktorých predstavili pohnuté osudy ľudí prenasledovaných totalitnými režimami a vojnami,  ale aj panelová výstava s bannermi, ktoré informujú o tom, ako sa v priebehu druhej polovice 20. stor. porušovali ľudské a občianske práva u nás i vo svete.
        • Okresné kolo Olympiády v nemeckom jazyku

• 23.01.2022 09:07
        • 19.01.2022 sa v online podobe uskutočnilo okresné kolo Olympiády v nemeckom jazyku, ktorého sa zúčastnili 4 naše žiačky a jednej z nich držíme palce v krajskom kole :)