• EYOF 2022

• 23.08.2022 12:29
      • 30.7.2022 slávnostným ceremoniálom skončil 16. letný EYOF v Banskej Bystrici. Počas týždňa plného súťaží športovci predviedli viacero nezabudnuteľných výkonov.

• Súčasťou 16. letného Európskeho olympijského festivalu mládeže bol aj Olympijský kultúrny a vzdelávací program (OCEP). Program OCEP sa zameriava na vzdelávanie mládeže prostredníctvom športu, vzdelávacích a kultúrnych aktivít. OCEP má za cieľ propagovať kultúru a šport medzi európskymi národmi prostredníctvom vzdelávania mládeže o olympijských hodnotách priateľstva, výnimočnosti a rešpektu. Do programu boli zapojené vybrané slovenské školy, ktoré následne spolupracovali s vybranými školami z európskych krajín. Interakcia škôl prebiehala cez online komunikačné nástroje, email alebo sociálne médiá. V rámci komunikácie si študenti medzi sebou vymieňali informácie o svojich krajinách z oblastí: geografia, história, kultúra a šport.

Prezentačný stánok pod Pamätníkom SNP si pripravila aj naša škola. Krajinu, ktorá nám bola vybraná- Rakúsko, odprezentovali naši žiaci (Marko Filipko, Andrea Fašková, Kristína Mikovínyová, Sára Mišurová, Lívia Pančíková a Marieta Mesíková) spolu s Romanom Kamasom hneď v prvý súťažný deň. Z reakcií návštevníkov bolo zrejmé, že študenti k svojej príprave pristupovali veľmi svedomito a kreatívne. Pripravili si krásnu prezentáciu Rakúska spolu s vedomostným kvízom. Na návštevníkov stánku, ktorí správne zodpovedali na všetky otázky, čakala odmena vo forme Sacherovej torty. Naši žiaci pripravili pre nich aj iné dobroty, ktoré sa rýchlo minuli. Pani Katka Mesíková, zamestnankyňa GAS, obohatila náš stánok aj folklórnou skupinou zo Seliec, ktorá spestrila priebeh celej našej prezentácie.

Všetkým zúčastneným by sme sa chceli veľmi pekne poďakovať za vzornú reprezentáciu školy na tomto v histórii najväčšom multišportovom podujatí na Slovensku aj v čase letných prázdnin.