• GASáci na Kališti

• 11.11.2022 07:33
      • Uplynulý pondelok strávili naši žiaci z 2.A a 2.B na Kališti. Nešli však na historickú exkurziu, ale v nadväznosti na práce začaté na jar tohto kalendárneho roka, znova zobrali do rúk krompáče, rýle a motyky, nasadili si pracovné rukavice a pustili sa do vytrvalej práce na zveľaďovaní Sadu života.
      • Hoci nám počasie veľmi neprialo a slniečko nás nehrialo, k predošlým 15 ovocným stromčekom teraz pribudlo ďalších 5 hrušiek, jabloní a sliviek, ktoré žiaci vysadili a ošetrili pod odborným dohľadom expertov z oblasti arboristiky a ovocinárstva. Zároveň okopávali, zalievali a ošetrovali ďalšie stromčeky, ktoré tam symbolizujú vyše 100 vypálených obcí počas 2. svetovej vojny. Žiaci očistili areál od popadaných konárov a voľne rastúcich kríkov. Dobrá vec sa podarila a po chutnom obede všetci odchádzali síce trochu unavení, ale spokojní z dobre vykonanej práce. Veríme, že tento sad bude pod starostlivými rukami našich žiakov len prosperovať, a že o pár rokov tam budú stáť silné a zdravé stromy tak, aby návšteva kultúrnej pamiatky Kalište bola pre jej návštevníkov príjemným zážitkom.