• Zimák hostil tradičné derby gymnázií, Gasko porazilo Taják

• 02.02.2023 18:02
      • Dňa, 26.1.2023 sa uskutočnilo tradičné derby medzi dvoma prestížnymi gymnáziami, Gymnáziom Andreja Sládkoviča a Gymnáziom Jozefa Gregora Tajovského. Rivalita, ktorá sa nesie už niekoľko rokov znova vytiahla divákov na tribúny Banskobystrického zimného štadióna.
      • Aj napriek trojročnej hokejovej abstinencii z dôvodu covid opatrení sa v hľadisku zišlo vyše 1200 divákov, z ktorých dominovali „Gasácky“ fanúšikovia. Naši hokejisti vytvorili ambiciózny tím a počas, len dvoch tréningov sa dokázali spoločne zohrať. Ich dominanciu bolo cítiť počas celého zápasu, o čom svedčí aj náš prvý strelený gól Jánom Koštialom už v siedmej minúte. Celý zápas sa vyvíjal v náš prospech, vďaka našim úžasným hokejistom sa „Taják“ dostával minimálne do šancí, ktoré bez mihnutia oka zneškodnil náš brankár, Patrik Kliment.  Veľký rešpekt patrí aj realizačnému tímu, ktorí dokázal zareagovať na rôzne herné situácie, ktoré sa počas zápasu vyvinuli. Zápas vyvrcholil radosťou našej školy a najmä šťastnými tvárami našich hokejistov, ktorí po 45 minútach zvíťazili nad „Tajákom“ 5:2 (4:0, 0:1, 1:1) a stali sa víťazmi roku 2022/23 a do školy navrátili putovný pohár.

Realizačný tím: hl.tréner – Burčík Matúš, asistentka trénera – Kašparová Ema, druhý asistent trénera – Holubčík Richard

Hráči: Valent Dominik, Kanoš Zdenko, Babčan Matej, Bezděka Martin, Bais Matej, Vida Adam, Jedliček Marek, Fašková Eliška, Faško Michal,  Lehocký Adam, Filipko Marko, Chaban Jakub, Chromek Jakub, Koštial Ján, Koštial Pavol

Brankár: Kliment Patrik