• Návšteva z BBSK

• 02.06.2023 13:22
      • Gymnázium A. Sládkoviča je od júna 2022 kandidátskou školou Diplomového programu IB. Naša škola sa usiluje získať autorizáciu a stať sa International Baccalaureate World School. Práve to bol dôvod, že dňa 1. júna 2023 školu navštívili vzácni hostia z Banskobystrického samosprávneho kraja p. Mikuláš Pál, podpredseda pre oblasť školstva, športovej infraštruktúry a zamestnanosti, Mgr. Zuzana Lafférsová, riaditeľka odboru školstva a reformy vzdelávania a Mgr. Jana Slačková, vedúca oddelenia metodického riadenia škôl a školských zariadení.
      • Riaditeľka školy PhDr. Iveta Onušková a koordinátorka medzinárodného programu IB PaedDr. Lucia Lipovská informovali hostí a súčasne aj zástupcov zriaďovateľa o všetkých aktivitách, ktoré súvisia s implementáciou medzinárodného programu, o príprave kurikula, o vzdelávaní pedagógov, komunikácii a stretnutiach so školskou komunitou, o zmene filozofie školy a o rekonštrukčných prácach, a to všetko s cieľom splniť všetky predpísané požiadavky programu IB. Zástupcovia zriaďovateľa si informácie veľmi pozorne vypočuli a podporili túto mimoriadne náročnú výzvu, ktorá je ale pre rozvoj výchovy a vzdelávania žiakov veľmi potrebná.