• 12. ročník Banskobystrického maratónu

• 06.06.2023 10:21
      • Dňa 3.6.2023 sa uskutočnil už 12.ročník Banskobystrického maratónu, na ktorom vo veľkej miere participovala aj naša škola, a to vo forme dobrovoľníkov a tiež pretekárov. Na maratóne, známom aj tým, že je jediný nočný v strednej Európe a najväčšie športové podujatie v meste, sa zúčastnili pretekári z 11 krajín sveta. Naši žiaci dobrovoľníci sa podieľali na úspešnom zvládnutí celej organizácie podujatia, ktorého súčasťou sú už niekoľko rokov.
      • Svojimi výkonmi nezaostali ani naši študenti, ktorí súťažili v štafete, aj v individuálnych disciplínach. Štafeta v zložení Michael Rusina  z 2.D, Jakub Sládeček zo 4.D a Dominik Valent z 2.C obsadila vynikajúce 5. miesto zo 134 štafiet! Takisto jednotlivci  Emma Wittmannová z 1.B a Marko Filipko z 3.D úspešne bojovali s nástrahami trate na polmaratóne a zabehli si osobné rekordy a na 10 km trati Viktória Urgelová zabehla výborný čas, ktorý jej stačil na 2.miesto. V kategórii inline korčuliarov si na trati polmaratónu urobil osobný rekord aj p. prof. Kamas. Všetkým účastníkom ešte raz gratulujeme a ďakujeme za vzornú reprezentáciu GASka.