• Aj dejepis sa dá učiť inak

• 29.06.2023 10:32
      • Naši žiaci z III. A triedy si ako výstup na konci tretieho ročníka pripravili dramatizované predstavenie na tému studená vojna. A tak sa dňa 22. júna 2023 na pódiu v našej viacúčelovej sále striedali netradične  spracované témy ako Berlínska kríza, Kórejská vojna či vojna vo Vietname a Afganistane, vznik vojenských blokov či napätie vyvolané Karibskou krízou.
      • Žiaci vystihli atmosféru druhej polovice 20. storočia, ktorá bola plná konfliktov a súperenia veľmocí. S nadhľadom predstavili nielen historické fakty, ale veľmi dobre vystihli aj príčiny a dôsledky všetkých konfliktov. Veľmi dôležité na celej aktivite bolo aj to, že sa na tvorbe scenára, kulís, projekcie, scénickom stvárnení a réžii podieľala celá trieda, čo pri záverečnom hodnotení ocenila aj ich vyučujúca Iveta Onušková.