• KOČAZ

• 23.10.2023 13:04
      • V termíne od 18. 10. 2023 do 20. 10. 2023 sa žiaci tretích ročníkov zúčastnili Kurzu na ochranu života a zdravia. Kurz mali rozdelený do troch dní. Prvý deň absolvovali turistický pochod zo Sásovej na Šachtičku. Spoznávali prírodu prostredníctvom vyskytujúcich sa rastlín a živočíchov v regióne.
      • Zdatnejší turisti si trasu predĺžili o výstup na Panský diel. Pre niektorých výstup nebol žiaden problém, niektorí sa dostali na hranicu svojich možností. Druhý deň si žiaci upevnili vedomosti z oblasti zdravotnej prípravy so zameraním na prvú pomoc v rôznych situáciách, s ktorými sa môžu stretnúť v bežnom živote Bola im vysvetlená resuscitácia, uloženie do stabilizovanej polohy, rôzne obväzové techniky, pričom si väčšinu situácii mohli vyskúšať sami. Zdravotnícku prípravu zabezpečoval inštruktor zo Slovenského Červeného kríža. Tretí deň žiaci získali informácie aj z oblasti civilnej ochrany a tiež o tom, ako sa zachovať v mimoriadnych situáciách. Výučba prebiehala formou prednášky spojenej s otázkami.