• Dezinformácie a škodlivý obsah v masmédiách

• 20.12.2022 15:37
        • 14.12.2022 sa na našej škole uskutočnil seminár: Dezinformácie a škodlivý obsah v masmédiách. Prednášku pre žiačky a žiakov spoločenskovedného semináru pripravila nezisková organizácia EUROPE DIRECT v spolupráci s Katedrou bezpečnostných štúdií UMB v Banskej Bystrici.
        • Olympiáda zo slovenského jazyka

• 20.12.2022 11:00
        • V piatok 9. decembra sa uskutočnilo školské kolo Olympiády zo slovenského jazyka a literatúry. Súťažiaci si zmerali sily v tvorbe textu, v interpretácii rečníckeho prejavu a potrápil ich aj test znalostí materinského jazyka. Práve na výsledky celoslovenského online testu sme si museli viac ako týždeň počkať, ale dnes už je výsledková listina kompletná. V kategórii A (3. a 4. ročník) je víťazkou Nina Maslaňáková z III.C, v kategórii B (1. a 2. ročník zvíťazil Richard Kantorák z I.A. Obom blahoželáme a držíme palce v krajskom kole.

• DSD II- Nemecký jazykový diplom stupňa II

• 20.12.2022 07:37
        • Dňa 19.12.2022 sa na našom gymnáziu opäť konali ústne skúšky DSD II (Nemecký jazykový diplom II), ktorých sa  zúčastnili štyria žiaci z nášho gymnázia, a to z tried IV.A a IV.D. Táto ústna skúška pozostávala z dvoch častí, ktoré naši kandidáti úspešne zvládli na úrovni B2 a C1.

• Vianočná Viedeň

• 15.12.2022 07:57
        • Po dvoch rokoch pauzy, si žiaci nášho gymnázia tento školský rok opäť mohli vychutnať atmosféru „Vianočnej Viedne“. Vydarená exkurzia sa konala 13.12.2022 a ako v predošlých rokoch, tak aj tento rok, sme okrem návštevy čokoládovne v rakúskom pohraničnom mestečku Kittsee, spoločne navštívili aj Technické múzeum a absolvovali  prehliadku historického jadra mesta a vyvrcholením bola návšteva viedenských vianočných trhov pred radnicou a vychutnanie  vianočnej  atmosféry 😊
          Veľké ďakujem patrí pani prof. M. Kadlečkovej, ktorá túto skvelú exkurziu zorganizovala!

• Súťaž v mix-skoku do diaľky SŠ

• 12.12.2022 14:19
        • V priestoroch športovej haly SŠŠ sa 9.12.2022 uskutočnila súťaž v mix-skoku do diaľky SŠ. Náš tím v zložení Nikola Kadášiová 3.B, Michael Rusina 2.D, David Jackuliak 4.D, obsadil krásne 4.miesto z 15 družstiev z celého kraja.