• Maratón písania listov

• 07.12.2022 11:06
        • Už každoročnou tradíciou našej školy je zapojenie sa do Maratónu písania listov na podporu aktivistiek a aktivistov bojujúcich za dodržiavanie ľudských práv. Inak tomu nebolo ani tento školský rok. V rámci spoločenskovedného semináru naši študenti podpísali listy, ktoré  budú prostredníctvom medzinárodnej organizácie Amnesty International zaslané príslušným krajinám na celom svete. Dúfame, že aspoň takýmto spôsobom vyjadríme podporu všetkým, ktorých práva a životy sú ohrozené.

• Školské kolo Olympiády ľudských práv

• 07.12.2022 10:57
        • Dňa 7.decembra 2022 sa v rámci spoločenskovedného semináru uskutočnilo Školské kolo Olympiády ľudských práv.
          Výsledkom vzájomnej diskusie na tému problematiky ľudských práv a ich porušovania je postup Radoslavy Majerovej (III.D) a Dávida Hudobu (III.C) do Krajského kola.
          Všetkých žiakom spoločenskovedného semináru ďakujeme a postupujúcim budeme držať palce.

• Dobročinná zbierka „Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok.“

• 06.12.2022 09:54
        • Naša škola sa aj tento školský rok zapojila do dobročinnej zbierky s názvom „Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok.“  Sme nesmierne vďační za to, že sa medzi GAS-ákmi našlo dostatok ľudí s dobrým a veľkým srdcom, ktorí prispeli. Cez dobročinnosť sa snažíme zamerať náš pohľad na ľudí, ktorí potrebujú našu pomoc a všímavosť. Často sa totiž stáva, že si zatvárame oči tam, kde je potrebná pomoc.
        • LaserRun

• 05.12.2022 13:01
        • Študenti našej školy Karin Koncová a Nina Znášiková z I.B, Michael Rusina z II.D a Marko Filipko z III.D sa dňa 1.12.2022 zúčastnili športovej súťaže LaserRun, ktorá sa konala v športovej hale SŠŠ.
        • # EkoAlarm workshop

• 05.12.2022 09:21
        • Študenti GAS-ka sa 14.10.2022 zúčastnili I. online modulu mentorského vzdelávania s témou „Prečo triediť odpad“, v rámci projektu # Eko Alarm, pod záštitou nadácie Živica.

Na našej škole boli vytvorené akčné tímy z aktívnych žiakov, ktorí budú zaškolení prostredníctvom III. interaktívnych online modulov. Takto nadobudnuté vedomosti budú vyškolení mentori posúvať ďalej svojim spolužiakom v celej škole prostredníctvom rovesníckeho vzdelávania.