• Získali sme ocenenie "Škola s dobrým srdcom"

• 10.01.2024 10:01
        • Gymnázium A. Sládkoviča sa stalo dôležitou súčasťou zbierky Koľko Lásky sa zmestí do krabice od topánok v roku 2023, za čo od občianskeho združenia Koľko Lásky získalo čestné ocenenie "Škola s dobrým srdcom".

Tešíme sa, že aj vďaka nám bola zbierka tento rok úspešná a potešila desaťtisíce seniorov po celom Slovensku. Spoločne sme to dokázali!

Podakovanie_a_ocenenie_pre_skoly.pdf

• Vianočný Kraków

• 04.01.2024 18:51
        • Čo môže GASákov naladiť na predvianočný čas lepšie ako návšteva starobylého Krakówa? A práve preto sme sa rozhodli 18.decembra zorganizovať historickú exkurziu do tohto kráľovského mesta s triedami II.A a II.C a ich triednymi profesorkami. Vďaka odbornému slovu sprievodkyne p.Čekanovej sme sa najskôr dozvedeli o slávnej a bohatej histórii bývalého hlavného mesta Poľska. Po exkurzii, ktorá nás zaviedla k najznámejším pamiatkam Krakówa, naše kroky zamierili na vianočné trhy, ktoré patria k najkrajším v Európe. Po vychutnaní si sviatočnej atmosféry a nákupe vianočných pochutín a iných drobností, sme sa vrátili z úžasného výletu s presvedčením, že sa tam určite ešte v budúcnosti vrátime.

• CHARITATÍVNA ZBIERKA

• 21.12.2023 12:24
        • V stredu, 20.12.2023, sa uskutočnila charitatívna zbierka pre nechcené zvieratká v útulkoch. Zbierku robili študenti 2.B triedy, v rámci projektu o prosociálnosti na hodine etickej výchovy. Pre pedagógov, žiakov a ostatných zamestnancov školy napiekli vianočné pečivo a koláčiky, ktoré ponúkali počas prestávok. Ponuka bola veľmi pestrá a ,samozrejme, veľmi chutná. Všetci GASáci boli neuveriteľne štedrí. Podarilo sa nám vyzbierať krásnu sumu, ktorú sme rozdelili až medzi tri útulky.

• Roman Crossfit Challenge 2023

• 20.12.2023 10:09
        • 19.12.2023 sa uskutočnil jubilejný desiaty ročník populárneho športového podujatia Roman Crossfit Challenge. Súťažilo sa klasicky v dvoch kategóriách, pričom chlapcov sa zúčastnilo 17 a dievčat 7. Atmosféra bola vynikajúca, súťažiacich prišlo povzbudiť veľa spolužiakov, preto aj výkonní tých najlepších mali vynikajúcu úroveň. Podujatie sprevádzal aj hudobný doprovod.
        • Olympiáda zo slovenského jazyka a literatúry

• 20.12.2023 07:47
        • Vo štvrtok 14. decembra sa uskutočnilo školské kolo Olympiády zo slovenského jazyka a literatúry. Súťažiaci si zmerali sily v tvorbe textu, v interpretácii rečníckeho prejavu a potrápil ich aj test znalostí materinského jazyka.

Práve na výsledky celoslovenského online testu sme si museli chvíľu počkať, ale dnes už je výsledková listina kompletná.

V kategórii A (3. a 4. ročník) minuloročné víťazstvo obhájila Nina Maslaňáková zo IV.C, 2. miesto obsadila Zuzana Gálisová (IV.C) a 3. miesto v tejto kategórii patrí Márii Švoňavcovej (IV.C).
          V kategórii B (1. a 2. ročník) zvíťazila Sofia Starovecká z II.B, 2. miesto obsadil Šimon Gál (I.D) a na treťom mieste skončil Juraj Maximilián Almáši (I.B).
          K dosiahnutým výsledkom blahoželáme a víťazom držíme palce v krajskom kole.