• Medzinárodná dejepisná súťaž

• 12.04.2024 07:20
        • Študenti III.A  Adam Šipula, Lucas Purdek a Jakub Ifrim z I.A sa zúčastnili krajského kola Medzinárodnej dejepisnej súťaže gymnázií z Čiech a Slovenska. Napriek tomu, že sa im nepodarilo postúpiť do finále v Chebe, v silnej konkurencii vybojovali krásne šieste miesto a ukázali, že majú z histórie veľmi veľa vedomostí, nakoľko všetky otázky v súťaži boli mimo preberaného učiva na hodinách dejepisu.
          Všetkým trom chlapcom srdečne gratulujeme.

• Gasball 2024

• 09.04.2024 12:57
        • 5. 4. 2024 sa v priestoroch našej telocvične uskutočnil tradičný veľkonočný medzitriedny florbalový turnaj. Tohto roku sa prihlásilo 8 tímov, ktorí hrali v 2 skupinách, pričom ďalej postúpili prvé dva tímy zo skupín. Do finále sa prebojovali 4.C+3.C+4.D proti 4.A+4.B. Po vyrovnanom boji sa nakoniec celkovými víťazmi stali obhajcovia minuloročného prvenstva 4.C+3.C+4.D. V boji o 3. miesto boli úspešní žiaci 2.C. Za dobré zorganizovanie turnaja chceme poďakovať študentom z 3.C a zároveň aj divákom, ktorí vytvorili skvelú atmosféru a svoje tímy prišli podporiť aj triedne profesorky.

• Mix-skok do diaľky SŠ o pohár Evy Murkovej

• 05.04.2024 12:00
        • V priestoroch športovej haly SŠŠ sa 4. 4. 2024 uskutočnila súťaž v mix-skoku do diaľky SŠ o pohár Evy Murkovej. Náš tím v zložení Mia Mikuštiaková 3.B, Michael Rusina 3.D a Dominik Valent 3.C obsadil krásne 3. miesto z 12 družstiev z celého kraja, pričom z  banskobystrických škôl sme boli najlepší. Všetkým menovaným ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy.

• Úspech študentov GASka na krajskom kole 46. ročníka súťaže SOČ

• 24.03.2024 18:54
        • Naši študenti 2. a 3. ročníka dosiahli vynikajúce úspechy na krajskom kole súťaže SOČ – Stredoškolská odborná činnosť a postúpili do celoštátneho kola. 46. ročník krajskej prehliadky SOČ – prezenčnou formou sa uskutočnil 22. 3. 2024 na SPŠ J. Murgaša v Banskej Bystrici. Hodnotitelia ocenili prístup mladých riešiteľov pri realizovaní svojich zaujímavých prác. Naši študenti súťažili v 3 odboroch.

V silnej konkurencii súťažiacich z celého Banskobystrického kraja získali vynikajúce umiestnenia:

1.miesto na KK SOČ - Katarína Machavová, Dominik Mede - v odbore č.: 03 Chémia a potravinárstvo – postup do celoslovenského kola
          2.miesto na KK SOČ -  Andrej Kučera – v odbore č.: 04 Biológia - postup do celoslovenského kola
          4. miesto na KK SOČ - Karolína Adameková, Andrej Bako - v odbore č.: 06 Zdravotníctvo, farmakológia – úspešní riešitelia

Súťažné práce, ktoré sa umiestnili na prvých dvoch miestach postupujú do celoslovenského kola. Sú to práce v odbore biológia a matematika, fyzika, štatistika.
          Všetkým súťažiacim a ich konzultantom gratulujeme a ďakujeme za úspešnú reprezentáciu našej školy.
          Všetkým postupujúcim držíme palce na celoštátnom kole 46. ročníka súťažnej prehliadky SOČ.

Mgr. Tímea Roth metodik SOČ pri GAS
        • GASácka noc literatúry 21.marca 2024

• 23.03.2024 15:30
        • Marec je mesiacom knihy. Pri tejto príležitosti zrealizovali študenti 2.B triedy, pod vedením vyučujúcej SJL Ľubice Daňkovej, noc literatúry. Na túto udalosť pozvali spolužiakov z 1.B triedy. Vytvorili päť stanovíšť, kde sa čítali úryvky z rôznych kníh. Prváci plnili zaujímavé úlohy a riešili aj hlavolamy, aby v priestoroch školy, ktorá bola ponorená do tmy, našli nasledujúce stanovište. Po skončení čítania absolvovali záverečný vedomostný kvíz, pochutnali si na chlebíčkoch a vynikajúcich koláčikoch, ktoré pripravili tiež  druháci. Aktivita bola  zaujímavá aj tým, že študenti mohli prespať v škole. Nechýbala  diskotéka v spoločenskej sále, ktorá zavŕšila veľmi vydarenú akciu.
          video tu