• Celosvetová súťaž v riešení fyzikálnych úloh Fyziklání

• 28.11.2023 09:12
        • V stredu 22.11.2023 sa naši študenti zúčastnili celosvetovej súťaže v riešení fyzikálnych úloh Fyziklání. Súťaž sa uskutočnila podvečer, online formou pekne z tepla počítačovej učebne, a zúčastnilo sa jej vyše 500 družstiev z celého sveta. Naša škola postavila 3 zmiešané družstvá, ktoré bojovali v dvoch kategóriach.
          GASácki študenti sa počas 3-hodinového maratónu s chuťou popasovali s riešeniami úloh z fyziky, matematiky, geometrie a logiky.
          Príklady veru neboli najľahšie a žiakom dali zabrať, no domov vo večerných hodinách odchádzali spokojní s vedomím, že veru nie sme horší ako ostatok sveta. A tí mladší prídu o rok zasa.
        • Školské kolo olympiády v nemeckom jazyku

• 27.11.2023 10:04
        • Dňa 23.11.2023 sa na našej škole konalo školské kolo ONJ, ktorého sa zúčastnili žiaci 1. – 4.ročníka. Súťažilo sa v dvoch kategóriách, kde žiaci predviedli svoje znalosti v nemeckom jazyku, v písomných, ako aj ústnych častiach.
          V kategórii 2A sa na 1. mieste umiestnila žiačka z 1.A – I. P .Gašparová, na 2. a 3.mieste žiačky z II.A – S. Viglaská a K. Hudačková.
          V kategórii 2B obsadili prvé 3 miesta žiačky z III.D – L. Glembová, M. Bučeková a N. Šaškievičová.

• DEZINFORMÁCIE A ŠKODLIVÝ OBSAH V MÉDIÁCH

• 24.11.2023 14:58
        • V rámci Spoločenskovedného seminára sa žiaci 3. ročníka zúčastnili interaktívnej prednášky, kde sa dozvedeli o pútavej učebnici pre stredoškolákov, ktorá venuje pozornosť prínosom Európskej únie k rozvoju demokracie, slobody a ochrany ľudských práv a zároveň predstavuje mladým ľuďom NATO, ako ochrancu a garanta slobody členských štátov.

• Jeden deň GASákom

• 24.11.2023 14:52
        • Aj tento rok si  deviataci zo základných škôl z Banskej Bystrice a jej okolia prišli vyskúšať, aké je to byť jeden deň GASákom. Najskôr ich čakalo „mozgotrasenie“ – vedomostný kvíz s otázkami z dejepisu, geografie a aj logické záhady. 15 trojčlenných tímov súperilo o dobré umiestnenie a  tí najlepší si odniesli pekné vecné ceny.

• DSD II- Nemecký jazykový diplom stupňa II

• 21.11.2023 16:57
        • Dňa 20. 11. 2023 sa na našom gymnáziu konali pilotné skúšky DSD II (Nemecký jazykový diplom II). Dvaja kandidáti  predviedli svoje znalosti z nemeckého jazyka za prítomnosti nášho žiaka zo IV.A triedy -  A. Vidu, ktorý absolvuje túto ústnu skúšku 18. 12. 2023. Tieto pilotné skúšky prebehli za prítomnosti pani lektorky S. Depuydt, a Mgr. V. Solivajovej, Mgr. M. Kadlečkovej a Dipl.- Lehrer  C. Faško vo veľmi prijemnej atmosfére.