• Univerzitná Noc Literatúry

• 19.04.2021 11:41
        • Sme pyšní, že tento rok sa úlohy spríjemniť divákom večer svojím citlivým, krásnym čítaním zhostila naša pani riaditeľka Iveta Onušková. Ak ste si ešte nestihli vypočuť poviedku od Elizabeth Strout, nech sa páči, tu je link :)
        • Fakultná nemocnica s poliklinikou F.D.Roosevelta ďakuje dobrovoľníkom

• 09.04.2021 08:44
        • V období 12.3. – 31.3.2021 vypomáhali pri zvládaní pandémie a náporu pacientov v ťažkom zdravotnom stave na II. Klinike anestéziológie a intenzívnej medicíny SZU zdravotníci z Belgicka a Dánska. Medzi desiatimi dobrovoľníkmi, ktorí im pomáhali, boli nielen profesionálni tlmočníci, ale aj študenti (aj naša bývalá študentka:), učitelia a dokonca právnička, ktorá si zobrala v práci dovolenku. Najmladší z tlmočníkov mal len 18 rokov (náš súčasný študent :).
        • DSD I- Nemecký jazykový diplom stupňa I

• 30.03.2021 20:54
        • Dňa 30.03.2021 sa na našom gymnáziu aj v tomto školskom roku konali ústne skúšky DSD I (Nemecký jazykový diplom I), ktorých sa  zúčastnili siedmi žiaci z nášho gymnázia, a to z tried III.A, III.B a III.C. Táto ústna skúška pozostávala z dvoch častí, ktoré naši kandidáti úspešne zvládli na úrovni B1.

• Vynikajúci úspech študentov GAS -ka na krajskom kole súťaže SOČ a ich postup do celoštátneho kola :)

• 29.03.2021 19:34
        • Naši šikovní GAS-áci, študenti 2. a 3. ročníka dosiahli vynikajúce úspechy na krajskom kole súťaže SOČ – Stredoškolská odborná činnosť a postúpili do celoštátneho kola.

43.ročník krajskej prehliadky  SOČ – Stredoškolská odborná činnosť sa uskutočnil dištančnou formou 26.3. 2021 v podobe online konferencie a obhajoby študentských prác. Hodnotitelia ocenili v tejto pandemickej situácii prístup mladých riešiteľov pri realizovaní svojich zaujímavých prác. Naši študenti súťažili v 5 odboroch.