• Daruj GASku svoju obľúbenú knihu

• Milé študentky a milí študenti,

keďže chceme zveľadiť náš knižničný fond práve takými titulmi, aké Vy radi čítate a zvýšiť dostupnosť kníh pre Vás rozmiestnením čitateľských kútikov po celej škole, chceme poprosiť tých z Vás, ktorí nám chcú darovať svoju obľúbenú knihu, aby tak urobili v kabinete č. 137. Ďakujeme :)

• Rozhovor s našim hokejistom Marekom Jedličekom

• ŠPORT A GYMNÁZIUM. JE TO SPRÁVNA CESTA PRE NÁDEJNÝCH ŠPORTOVCOV?

Je pre bežného tínedžera zvládnuteľné absolvovať štúdium na gymnáziu a šport naplno bez toho, aby jedno alebo druhé musel „preradiť“ na druhú koľaj? Hovorí sa, že človek sa na niečo takéto musí narodiť. Ako to zvládol Marek Jedliček – študent GAS a zároveň úspešný hokejista?
            Marek je študent 4.A na GAS-ku. Už štvrtý školský rok absolvuje štúdium na gymnáziu a zároveň hrá hokej, dokonca aj na medzinárodnej úrovni. Minulú sezónu pôsobil v Projekte Slovenska do 18 rokov, dostal sa aj do reprezentačného výberu Slovenska do 18 rokov na turnaji v Nemecku. Svojimi schopnosťami si vybojoval aj miesto na kempe v USA na Floride, kde sa snažil vybojovať si štipendium na niektorej z amerických univerzít. Momentálne pôsobí v juniorskom tíme Banskej Bystrice. Zároveň je aj úspešným študentom Gymnázia Andreja Sládkoviča v Banskej Bystrici.

• Elyzejská zmluva – 61. výročie v ŠVK

• Elyzejská zmluva bola podpísaná 22. 1. 1963 a jej základom bola Zmluva o nemecko-francúzskej spolupráci. Francúzsko-nemecké vzťahy fungovali dobre už od začiatku 50. rokov. Obe krajiny sa však začali obávať diania vo východnej Európe, a tak si chceli zabezpečiť väčší vplyv na politické dianie.

A presne na 61. výročie, čiže 22.01.2024 si Nemecká spolková republika a Francúzsko v našom meste, v ŠVK za prítomnosti veľvyslankyne NSR J. E. p. B. Wolf, veľvyslanca Francúzska J. E. p. P. Le Deunff, predsedu Banskobystrického samosprávneho kraja p. O. Luntera ako aj iných osobností oboch krajín, stredoškolských učiteľov a samozrejme aj žiakov z troch gymnázií – GAS, EVG a GJGT, toto výročie pripomenuli.

• Okresné kolo ONJ

• Dňa 18.01.2024 sa na Súkromnom Gymnáziu v Banskej Bystrici konalo OK ONJ, ktorého sa zúčastnili a svoje znalosti v tomto jazyku prezentovali aj žiačky našej školy: I. Gašparová – I.A, S. Viglaská – II.A, N. Šaškievičová a M. Bučeková – III.D.
            Všetkým našim žiačkam ďakujeme za reprezentáciu našej školy v tomto kole a srdečne blahoželáme Ivke k veľmi peknému 4. miestu.

• Okresné kolo Olympiády v anglickom jazyku

• Dňa 17. 1. 2024 sa na Gymnáziu M. Kováča v Banskej Bystrici uskutočnilo okresné kolo Olympiády v anglickom jazyku. Jakub Koška z 2.A a  Diana Berková zo 4.B skončili ako úspešní riešitelia a Adam Peter Thompson z 2.A sa umiestnil na skvelom 2. mieste. Všetkým im srdečne blahoželáme k dosiahnutým výsledkom a ďakujeme za výbornú reprezentáciu školy.
        • Olympiáda kritického myslenia

• V škole panovala vianočná atmosféra a štvrtáci ešte žili svojimi stužkovými slávnosťami, keď sa v utorok 12.12. uskutočnilo školské kolo Olympiády kritického myslenia. Prebehlo formou celoslovenského online testu a na výsledky sme si teda museli dlhšie počkať.
            Víťazom sa stal Damian Knoth zo IV.A. Tesne za ním sa na 2. mieste umiestnil Matúš Kudlička zo IV.B, 3. miesto obsadil Tomáš Parížek zo IV.B a 4. miesto sa ušlo Valérii Knapčokovej zo IV.A.
            Všetci štyria postupujú ďalej. Blahoželáme a prajeme veľa úspechov na krajskom kole.

• Ekonomická olympiáda

• Ešte v predvianočnom období – v stredu 13. decembra – sa uskutočnilo školské kolo Ekonomickej olympiády. Prebehlo formou celoslovenského online testu a na výsledky sme si teda museli počkať. Víťazom sa stal Damian Knoth zo IV.A. Blahoželáme mu a držíme palce na krajskom kole.

• Získali sme ocenenie "Škola s dobrým srdcom"

• Gymnázium A. Sládkoviča sa stalo dôležitou súčasťou zbierky Koľko Lásky sa zmestí do krabice od topánok v roku 2023, za čo od občianskeho združenia Koľko Lásky získalo čestné ocenenie "Škola s dobrým srdcom".

Tešíme sa, že aj vďaka nám bola zbierka tento rok úspešná a potešila desaťtisíce seniorov po celom Slovensku. Spoločne sme to dokázali!

Podakovanie_a_ocenenie_pre_skoly.pdf

• Vianočný Kraków

• Čo môže GASákov naladiť na predvianočný čas lepšie ako návšteva starobylého Krakówa? A práve preto sme sa rozhodli 18.decembra zorganizovať historickú exkurziu do tohto kráľovského mesta s triedami II.A a II.C a ich triednymi profesorkami. Vďaka odbornému slovu sprievodkyne p.Čekanovej sme sa najskôr dozvedeli o slávnej a bohatej histórii bývalého hlavného mesta Poľska. Po exkurzii, ktorá nás zaviedla k najznámejším pamiatkam Krakówa, naše kroky zamierili na vianočné trhy, ktoré patria k najkrajším v Európe. Po vychutnaní si sviatočnej atmosféry a nákupe vianočných pochutín a iných drobností, sme sa vrátili z úžasného výletu s presvedčením, že sa tam určite ešte v budúcnosti vrátime.

• DOD na GAS

• Milí deviataci, važení rodičia a výchovní poradcovia, pozývame Vás na Deň otvorených dverí, ktorý sa uskutoční dňa 5. 3. 2024. Program: Prezentácia 7:45-8:00, Spoločenská sála 8:00-8:40, Vytváranie skupín 8:40-8:55, Prehliadka školy 9:00-12:20. Prosíme všetkých záujemcov, aby sa nám prihlásili cez 1 z linkov tu Interiér školy a ponuku aktivít si môžete pozrieť tu a novozrekonštruované priestory uvidíte tu Tešíme sa na Vás :)