• O projekte

• Myslím, teda som

Hlavným cieľom projektu je zvýšiť kvalitu výchovno-vzdelávacieho procesu          s cieľom zlepšiť študijné výsledky žiakov v oblasti čitateľskej, matematickej, finančnej a prírodovednej gramotnosti na Gymnáziu Andreja Sládkoviča              v Banskej Bystrici.

Tento cieľ plánujeme dosiahnuť prostredníctvom:

• realizáciou extra hodín,
          • mimoškolskej činnosti,
          • pedagogických klubov,
          • školení pedagógov.

Trvanie projektu je naplánované od septembra 2020 do augusta 2023.

Počas trvania projektu plánujeme na škole zaviesť extra hodiny  so zameraním sa na vyučovacie predmety, v rámci ktorých by sme mohli najlepšie podporiť rozvoj jednotlivých gramotností žiakov.

Rozvoj jednotlivých gramotností podporíme aj prostredníctvom mimoškolskej činnosti, kde sa v rámci realizácie 3 krúžkov zameriame na rozvoj kľúčových kompetencií hravou formou.

Okrem toho, aby sme podporili výmenu skúseností z vlastnej vyučovacej činnosti pedagógov, využívanie nových moderných vyučovacích postupov a metód podporujúcich inovácie vo vzdelávaní, či výmenu skúseností v oblasti medzipredmetových vzťahov, budú sa počas trvania projektu pedagógovia stretávať a diskutovať v rámci 3 novovytvorených pedagogických klubov.

Tieto aktivity projektu budú podporené aj prostredníctvom 2 školení, ktoré prispejú k rozvoju kompetencií pedagogických zamestnancov ako nástroja pre rozvíjanie čitateľskej, matematickej, finančnej gramotnosti žiakov.

Cieľovou skupinou projektu je 15 pedagógov a 450 žiakov školy.

Koordináciu projektu bude zabezpečovať projektový tím, členovia ktorého budú spĺňať minimálne kvalifikačné predpoklady pre tieto pozície. Jednotlivé aktivity sú koncipované tak, aby priamo svojimi výsledkami prispievali k dosahovaniu jednotlivých čiastkových cieľov, a tým aj k naplneniu hlavného cieľa projektu.