• Trieda s rozšíreným vyučovaním ANJ

• PK ANJ ponúka od školského roka 2012/2013 študentom triedu s rozšíreným počtom hodín anglického jazyka. V 2., 3. a 4. ročníku študenti tejto triedy absolvujú spolu o 225 hodín anglického jazyka viac ako študenti bežných tried.

Ponúkame prípravu na medzinárodné jazykové certifikáty

Priestor získaný týmto navýšením je využívaný pre dôkladnejší rozvoj komunikačných zručností a ostatných tzv. jemných zručností. Prehĺbenie a upevnenie schopností študentov sa deje za prítomnosti lektorov, na zahraničných exkurziách a tiež za každodenného využívania prostriedkov informačných a komunikačných technológií (počítače s internetom, tablety, interaktívne tabule) v škole. Žiaci z jazykových tried majú tiež väčší priestor a podporu v tvorbe e-twinningových projektov s potenciálnymi partnerskými školami.

Vyučujúci ANJ sa kontinuálne a neustále zaujímajú o najmodernejšie spôsoby vyučovania, ktoré následne aplikujú na vyučovacích hodinách. Anglický jazyk je chápaný ako dorozumievací prostriedok dnešného sveta vo všetkých oblastiach, preto po absolvovaní štúdia anglického jazyka v triede s jeho rozšíreným vyučovaním, študenti budú schopní:

• efektívne ústne komunikovať na úrovni B2 (C1) – stať sa autonómnym používateľom jazyka, prirodzeným spôsobom vyjadriť svoj názor a postoj, dokázať sa jasne a zrozumiteľne vyjadrovať v rozmanitých situáciách v anglicky hovoriacom prostredí, stať sa rovnocenným partnerom v komunikácii (komunikačné zručnosti)
          • adekvátne reagovať na počuté, chápať súvislosti a využívať informácie získané v počutom texte pre svoje potreby (počúvanie s porozumením, aplikácia vedomostí v praxi)
          • rozumieť písanému textu rozličných žánrov, vyberať z neho podstatné myšlienky a aplikovať ich pre svoje potreby (čítanie s porozumením, aplikácia vedomostí v praxi)
          • ucelene a kompetentne vyjadriť vlastné myšlienky v písomnom prejave, vo formálnych i neformálnych útvaroch (písanie)
          • kvalitne a zmysluplne prezentovať vlastné pripravené materiály v anglickom jazyku pred obecenstvom (prezentačné zručnosti)
          • využívať tzv. soft skills (jemné zručnosti) - kreativita, tímová spolupráca, analytické myslenie, organizačné zručnosti
          • zvýšiť svoje šance pri prijímacích skúškach na VŠ a neskôr aj pri pracovných pohovoroch
          • dosiahnuť lepšie výsledky v cambridgských jazykových testoch, pre ktoré je naša škola tréningovým centrom

Čo očakávame od záujemcov o štúdium v triede s rozšíreným počtom hodín anglického jazyka:

• snahu neustále sa zlepšovať po jazykovej aj osobnostnej stránke
          • chuť pracovať aj mimo svoju komfortnú zónu