• Maratón písania listov

• 14.11.2023 12:57
        • Pod záštitou medzinárodnej organizácie Amnesty International sa aj tento rok na našej škole uskutočnil Maratón písania listov. V rámci spoločenskovedného semináru sme 10.11.2023 podporili nespravodlivo prenasledovaných a väznených z celého sveta podpísaním 104 listov.
          My, GASáci, sme sa tým pridali  k myšlienke, že napísať nevinnému človeku list môže znamenať veľa. Môže mu zmeniť život.
          V prípade, ak chcete akciu podporiť, kliknite na link:  https://www.amnesty.sk/maraton-pisania-listov/

• DEŇ VOJNOVÝCH VETERÁNOV

• 11.11.2023 15:35
        • Dňom konca 1. svetovej vojny  je 11. november a tento deň je zároveň  Medzinárodným dňom vojnových veteránov. Symbolom tohto vojnového konfliktu sa stal červený kvet vlčieho maku, ktorý mali pripnutý na svojich hrudiach aj naši študenti.

Študenti III.C triedy sa 10. novembra 2023 zúčastnili spomienkového dňa na vojnových veteránov v Pamätníku SNP v Banskej Bystrici.

• IDO DANCE – Majstrovstvá sveta

• 11.11.2023 09:43
        • V dňoch od 6.11. – 10.11.2023 sa v Skopje, v Macedónsku konali IDO DANCE - Majstrovstvá sveta, ktorých sa zúčastnila aj naša žiačka Rebeca Dudášová zo IV.B triedy spoločne so svojou sestrou Nikolou Dudášovou, ktorá je absolventkou nášho gymnázia.
          Dievčatá obsadili v kategórii „SALSA DUOS FEMALE ADULTS OPEN“ úžasné 1.miesto. K tomuto víťazstvu im samozrejme srdečne blahoželáme a prajeme do budúcnosti veľa úspechov.
          Sme hrdí, že tak úspešne reprezentovali našu školu, ako aj našu krajinu na týchto majstrovstvách.

• Súťaž žiakov stredných škôl v skákaní cez švihadlo

• 10.11.2023 14:51
        • Dňa 9.11.2023 sa na GMK uskutočnila súťaž žiakov stredných škôl v skákaní cez švihadlo. Naše gymnázium úspešne reprezentovali študenti v zložení Ema Mešková  ( 4.C), Sára Makóni  (4.C), Laura Volková  (4.C), Tomáš Parížek (4.B), Marko Filipko (4.D),Lukáš Halexa (2.C), Karin Kuncová (2.B), Michal Rusina (3.D). Z 13 tímov zo škôl z banskobystrického kraja sme obsadili krásne 3. miesto, za ktoré sme dostali pohár, diplom a medaily. Súťažilo sa štafetovým spôsobom v zmiešaných družstvách. Každý člen tímu skákal 50-krát a o poradí rozhodoval najlepší čas. Za 1. družstvom sme zaostali len o 9 sekúnd. Menovaným študentom ďakujeme za úspešnú reprezentáciu našej školy a dúfame, že aj v iných športových súťažiach budeme takí úspešní.

• Návšteva Galérie Dominika Skuteckého

• 05.11.2023 19:43
        • Študenti prvého ročníka sa v rámci hodín Umenia a kultúry zúčastnili interaktívnej prednášky - Holokaust a osudy detí D. Skuteckého.

Interaktívna prednáška s audiovizuálnou prezentáciou dobových dokumentov študentom priblížila historický kontext, príčiny, priebeh a dopad holokaustu, ktorý zapríčinil aj tragický osud rodiny Dominika Skuteckého, významného maliara židovského pôvodu.