• Vianočná Viedeň

• 14.12.2023 09:03
        • Ako každý školský rok, tak aj tento rok, žiaci našej školy 11.12.2023 navštívili „Vianočnú Viedeň“. Tentokrát prebehla návšteva v trošku inej podobe, najprv sme absolvovali  prehliadku historického jadra mesta – Dóm Sv. Štefana, Operu, Hofburg, Parlament, Radnicu s návštevou vianočných trhov. Na záver sme spoločne navštívili veľmi zaujímavé „Prírodovedné múzeum“. Naša tradičná exkurzia prebehla vo veľmi milej predvianočnej atmosfére.

• Banskobystrický festival participatívneho divadla

• 12.12.2023 10:59
        • Aj naša škola sa zapojila do prvého banskobystrického festivalu participatívneho divadla. Trieda II.A povyrástla s divadlom dňa 23. novembra 2023 v rámci citlivého workshopu s názvom Búranie rodových stereotypov, ktorý sa uskutočnil na GASku. Následne sme sa večer zúčastnili predstavenia Krásna Helena. Po lektorskom úvode  priniesla hra rôzne pohľady žien na fakty a mýty o kráse a láske.
          Po jeho skončení nasledovala diskusia, ktorá našim druháčkam a druhákom pomohla nielen v kreatívnom myslení, ale aj v zmyslovom vnímaní a divadelných zručnostiach.

• LaserRun

• 08.12.2023 10:00
        • Študenti našej školy Marko Filipko a Viktória Urgelová 4.D, Michael Rusina 3.D a Tamara Očenášová 3.B sa dňa 7.12.2023 zúčastnili populárnej športovej akcie LaserRun, ktorá sa uskutočnila v športovej hale Strednej športovej školy. Z 24 prihlásených tímov z celého kraja v prvom vyraďovacom kole sme skončili na 8. mieste čo nám zaručilo ďalší postup v súťaži. V štvrťfinále sme však nestačili na súperov, o našom vypadnutí z play-off rozhodla slabšia streľba. Aj napriek tomu súťaž priniesla mnoho zážitkov pre súťažiacich a skúsenosti do budúcna. Za vzornú reprezentáciu našim študentom ďakujeme.

• Súťaž v skoku do diaľky o pohár Evy Murkovej

• 08.12.2023 09:55
        • Dňa 5.12.2023 sa v športovej hale Strednej športovej školy uskutočnila súťaž v skoku do diaľky o pohár Evy Murkovej, na ktorej sme mali aj my želiezka v ohni – Miu Mikuštiakov[ z 3.B, Dominika Valenta a Lukáša Bieleho z 3.C. Výborný výsledok dosiahla Mia, ktorá v kategórii dievčat obsadila krásne 3. miesto z 18 štartujúcich. Chlapcom sa až tak nedarilo, ale aj napriek tomu obsadil Lukáš Biely 10. miesto a Dominik Valent 14. miesto z 24 štartujúcich. Študentom ďakujeme za reprezentáciu školy.

• Prvý let rakety Sherpa študentského spolku Czech Rocket Society

• 07.12.2023 13:22
        • Dňa 26.11 v  sa uskutočnil prvý let rakety Sherpa študentského spolku Czech Rocket Society na letisku Brno-Medlánky. Na tomto lete bol účastný náš študent Šimon Gajdoš, ktorý je odborným pracovníkom v tomto spolku v oddelení Štruktúr, šéfom oddelenia "Payload" a vedúcim stavby odpaľovacej rampy.