• DSD I – Nemecký jazykový diplom I

• 21.03.2024 10:26
        • V dňoch 18. a 19.03.2024 sa na našej škole konali ústne skúšky DSD I (Nemecký jazykový diplom I).
          Na tejto skúške žiaci z III.A,B a III.D triedy predviedli svoje znalosti v nemeckom jazyku a to v rozhovore so skúšobnou komisiou o všedných témach našich dní a zároveň odprezentovali svoje PP na témy, ktoré ich zaujímajú. Túto skúšku všetci úspešne zvládli v úrovniach A2 a B1.
          Skúšobnú komisiu tvorili vyučujúce nemeckého jazyka - Mgr. M. Kadlečková, Mgr. V. Solivajová a Dipl. Lehrer C. Faško.

• DSD I (Nemecký jazykový diplom I) – písomné skúšky

• 14.03.2024 07:42
        • Dňa 13.03.2024 sa na našej škole konala písomná skúška DSD I (Nemecký jazykový diplom I). Skladala sa z troch častí: čítanie s porozumením, počúvanie s porozumením a písanie slohu. Skúšku vykonali žiaci z III.A, B, D, spolu 18 žiakov z našej školy, za prítomnosti  Mgr. V. Solivajovej a Mgr. S. Depuydt.

• „Tvoja budúcnosť s nemeckým jazykom“

• 07.03.2024 07:24
        • Dňa 6.03.2024 sa v CVČ Junior v Banskej Bystrici konalo podujatie pod názvom „ Tvoja budúcnosť s nemeckým jazykom“, kde štyri stredné školy, vrátane nášho GASka predstavili svoje školy a hlavne možnosti rozširovať si svoje znalosti v nemeckom jazyku, či už na hodinách nemeckého jazyka a na krúžkoch pod vedením pani S. Depuydt (nemecká lektorka) a pani C. Faško. Tieto krúžky sú zamerané na prípravu žiakov na DSD II a DSD I.

• 06.03.2024 11:11
        • Dňa 5.3.2024 sa podobne ako po minulé roky uskutočnilo postupové okresné kolo v umeleckom prednese poézie a prózy 70. Hviezdoslavov Kubín.
          Teší nás, že aj v dnešnej digitálnej dobe sa u nás na GASku nájdu študentky a študenti, ktorí sa zaoberajú umeleckým prednesom. Gratulujeme Emme Wittmannovej z II.B a Dáriusovi Ďurišovi z II.D. Obaja totiž postúpili do regionálneho kola, kde im budeme 4.4.2024 držať palce.

• Lyžiarsky kurz 1.C, 1.D

• 05.03.2024 12:12
        • V dňoch od 26.2.  do 1.3.2024 sa triedy 1.C a 1.D Gymnázia Andreja Sládkoviča zúčastnili lyžiarskeho kurzu v lyžiarskom stredisku PARK SNOW Donovaly. Žiaci boli rozdelení do štyroch lyžiarskych skupín. Na hladký priebeh kurzu dohliadal profesorský zbor zložený z p. p. Kamasa, p. p. Daniša, p. p. Štorcela, p. p. Kadlečkovej a p.p. Cabanovej. Počasie nám ešte viac neprialo ako počas prvého kurzu, po výraznom oteplení boli snehové podmienky na svahu ešte viac náročnejšie. Služby aquaparku Gothal, sme museli počas tohto kurzu využiť až v dvoch dňoch. Počas týždňa si žiaci vytvorili úžasný kolektív  a to nie len vďaka tomu, že sme celý deň strávili spolu na kopci, ale ja vďaka polhodinovým cestám autobusom. Kvôli nepriaznivým poveternostných a lyžiarskych podmienkach sme využili len kopec Záhradište. Štvrtej skupine sa venoval osobitne profesionálny inštruktor, ktorý naučil aj pomohol zlepšiť techniku aj úplným začiatočníkom. Príjemné dni sme zakončili spoločným obedom.