• Školské kolo olympiády v nemeckom jazyku

• 27.11.2023 10:04
        • Dňa 23.11.2023 sa na našej škole konalo školské kolo ONJ, ktorého sa zúčastnili žiaci 1. – 4.ročníka. Súťažilo sa v dvoch kategóriách, kde žiaci predviedli svoje znalosti v nemeckom jazyku, v písomných, ako aj ústnych častiach.
          V kategórii 2A sa na 1. mieste umiestnila žiačka z 1.A – I. P .Gašparová, na 2. a 3.mieste žiačky z II.A – S. Viglaská a K. Hudačková.
          V kategórii 2B obsadili prvé 3 miesta žiačky z III.D – L. Glembová, M. Bučeková a N. Šaškievičová.

• DEZINFORMÁCIE A ŠKODLIVÝ OBSAH V MÉDIÁCH

• 24.11.2023 14:58
        • V rámci Spoločenskovedného seminára sa žiaci 3. ročníka zúčastnili interaktívnej prednášky, kde sa dozvedeli o pútavej učebnici pre stredoškolákov, ktorá venuje pozornosť prínosom Európskej únie k rozvoju demokracie, slobody a ochrany ľudských práv a zároveň predstavuje mladým ľuďom NATO, ako ochrancu a garanta slobody členských štátov.

• Jeden deň GASákom

• 24.11.2023 14:52
        • Aj tento rok si  deviataci zo základných škôl z Banskej Bystrice a jej okolia prišli vyskúšať, aké je to byť jeden deň GASákom. Najskôr ich čakalo „mozgotrasenie“ – vedomostný kvíz s otázkami z dejepisu, geografie a aj logické záhady. 15 trojčlenných tímov súperilo o dobré umiestnenie a  tí najlepší si odniesli pekné vecné ceny.

• DSD II- Nemecký jazykový diplom stupňa II

• 21.11.2023 16:57
        • Dňa 20. 11. 2023 sa na našom gymnáziu konali pilotné skúšky DSD II (Nemecký jazykový diplom II). Dvaja kandidáti  predviedli svoje znalosti z nemeckého jazyka za prítomnosti nášho žiaka zo IV.A triedy -  A. Vidu, ktorý absolvuje túto ústnu skúšku 18. 12. 2023. Tieto pilotné skúšky prebehli za prítomnosti pani lektorky S. Depuydt, a Mgr. V. Solivajovej, Mgr. M. Kadlečkovej a Dipl.- Lehrer  C. Faško vo veľmi prijemnej atmosfére.

• Deň nemčiny 2023

• 17.11.2023 11:08
        • Dňa 14.11.2023 sa v ŠVK v Banskej Bystrici konal „Deň nemčiny 2023“, ktorého sa zúčastnili aj vyučujúce nemeckého jazyka našej školy.
          Tento deň sa konal za prítomnosti prezidenta SUNG Dr. phil. M.Ľuptáka, kultúrneho atašé SRN pána S. Kruschkeho, odborného poradcu pre nemčinu ako cudzí jazyk pána C. Henßena (ZfA), Mgr. Anny Pávovej z Národného inštitútu vzdelávania a mládeže (NIVAM), zastupiteľov Katedry germanistiky, Filozofickej fakulty UMB, pani K. R. Wolfovej, z Goethe-Institutu Bratislava, riaditeľov niektorých stredných škôl ako aj učiteľov stredných a vysokých škôl.