• Overovanie metodík - INFORMATIKA

• V rámci projektu IT Akadémia prebiehalo v školskom roku 2017/2018 overovanie metodík aj v predmete Seminár z informatiky. Metodiky boli overované na hodinách v 3. ročníku a žiaci programovali  na počítačoch mobilné aplikácie v prostredí APP inventora pre svoje mobilné zariadenia.

Overovanie metodík si vyžadovalo od žiakov znalosti programovania, angličtiny a ovládanie mobilu s androidom na úrovni bežného užívateľa.

Zrealizovaných bolo 6 metodík:

Zvuky zvierat – po ukončení  aktivity žiaci mali multimediálnu aplikáciu, ktorá zobrazuje na mobile zvieratá a po stlačení tlačidla s obrázkom zvieraťa zahrá príslušný zvuk, ktorý zviera vydáva.

Kreslenie – žiaci naprogramovali aplikáciu, ktorá umožňovala kresliť prstom na mobilnom zariadení farebné bodky a čiary.

Akvárium – výsledkom programovania bolo akvárium s plávajúcimi rybkami, ktorých pohyb sa mení po dosiahnutí okraja akvária, alebo ak sa rybky dotkneme prstom.

Triafaj – žiaci naprogramovali funkčnú hru, v ktorej sa premiestňuje loptička, ak na ňu klikneme, zbierame body.

Nakláňaj a zbieraj – aplikácia v mobilnom zariadení používala loptičky, ktoré sa pohybovali podľa toho, ako sme nakláňali mobilné zariadenie.

Povedz – žiaci naprogramovali hru hracia kocka. Po zatrasení mobilom sa menila pozícia hracej kocky, po zastavení aplikácia „povedala“ číslo po anglicky.