• IT Akadémia na GAS

•

Od školského roku 2017 sa naša škola stali partnerom projektu IT Akadémia - vzdelávanie pre 21. storočie.

Strategickým cieľom projektu je „Vytvorenie modelu vzdelávania a prípravy mladých ľudí pre aktuálne a perspektívne potreby vedomostnej spoločnosti a trhu práce so zameraním na informatiku a IKT.“

Pre našich učiteľov to znamená, že budú úzko spolupracovať so slovenskými univerzitami. Bude pre nich pripravených na overenie množstvo inovatívnych nástrojov pre výučbu prírodovedných predmetov. Budú môcť absolvovať exkurzie a stáže s IT firmách na Slovensku, absolvovať nové vzdelávania.

Žiaci sa  budú môcť zapojiť do podujatí Vedy v meste, do cyklov prednášok IT čajovne, krúžkov zameraných na IT, robotiku, programovanie a 3D modelovanie. Pre žiakov budú v rámci projektu pripravené IT tábory, súťaže, korešpondenčné semináre. Budú sa môcť zúčastniť konferencie IT v praxi a viacerých workshopov zameraných na aktuálne trendy v IT.

Výhodou projektu IT Akadémia je aj to, že učiteľom a aj žiakom bude poskytnutá podpora pre zapojenie sa do ECDL a ECO – C.

Súčasťou projektu je aj pilotné využívanie a testovanie IT ScienceLab pre stredné školy.

Ďalšie informácie o tomto projekte sa môžete dozvedieť aj na http://itakademia.sk/zakladne-informacie/.