• 1.miesto - Majstrovstvá Európy

• Dňa 25.06.2023 sa v Českej Lípe (Česká republika) konali Majstrovstvá Európy v silovom trojboji, v tlaku na lavičke a mŕtvom ťahu, ktorých sa zúčastnil žiak našej školy, Tomáš Parížek z III.B triedy.
            Tomáš v kategórii do 67,5 kg obsadil krásne víťazné 1. miesto a v absolútnom poradí bez rozdielu hmotnosti na body, krásne 2. miesto.

• Úspechy na krajskom kole a celoštátnom kole SOČ

• Dňa 31. marca 2023 sa uskutočnila krajská prehliadka prác SOČ prezenčnou formou. Zúčastnilo sa jej celkovo 95 prác, z toho 8 našich úspešných študentov súťažilo v piatich odborných kategóriách.

Naši študenti bojovali a reprezentovali našu školu so cťou. Teší nás veľký úspech našich žiakov, ktorí získali v dvoch rôznych kategóriách 2. a 3. miesto.

• „1. deň s lesníkom“ - projekt LESU ZDAR!

• Dňa 25. mája 2023 sa študenti 1.A triedy zúčastnili akcie „1. deň s lesníkom, v rámci projektu LESU ZDAR!. Podujatie sa uskutočnilo na Lesníckej fakulte Technickej univerzity vo Zvolene (TUZVO).

Študenti absolvovali sériu odborných prednášok a zaujímavú diskusiu s lesníkmi. Po odborných prednáškach sa študenti presunuli na pridelené odborné pracovisko do 3D virtuálne jaskyne, kde sa dozvedeli zaujímavé informácie a mali možnosť sa pozrieť na prácu lesníkov z inej perspektívy. Výstupom návštevy odborného pracoviska 3D virtuálne jaskyne sú krátke reportáže spracované študentami. Tie najlepšie Vám ponúkame k nahliadnutiu.

• Aj dejepis sa dá učiť inak

• Naši žiaci z III. A triedy si ako výstup na konci tretieho ročníka pripravili dramatizované predstavenie na tému studená vojna. A tak sa dňa 22. júna 2023 na pódiu v našej viacúčelovej sále striedali netradične  spracované témy ako Berlínska kríza, Kórejská vojna či vojna vo Vietname a Afganistane, vznik vojenských blokov či napätie vyvolané Karibskou krízou.
        • Blahoželáme :)

• Od 9.6. do 11.6. sa náš študent Jakub Dolinský zúčastnil v Šamoríne Majstrovstiev Slovenska v plávaní. V sobotu a nedeľu sa mu podarilo vyhrať v disciplínach 50m a 200m prsia. Gratulujeme.
          • Pozvánka na zaujímavú akciu 2.A

• Vážení profesori, milí naši spolužiaci,

trieda 2.A by Vám rada oznámila, že od 22. júna môžete v areáli školy nájsť QR kódy, ktoré sú súčasťou nášho celoročného projektu na hodinách anglického jazyka. Budeme radi, keď jednotlivé QR kódy budete hľadať, naskenujete ich a dozviete sa viac o tom, ako sa spoločne s nami môžete rozvíjať a naučiť viac o sebe. Skúsite to?

• Oznam

• Dovoľujeme si Vám oznámiť, že naša škola sa zapojila do programu FinQ, ktorý podporuje rozvoj kritického a systémového myslenia žiakov v celkovom kontexte financií. Tento program prináša ucelený prístup k finančnému vzdelávaniu a do výchovno-vzdelávacieho procesu bude zaradený od školského roku 2023/2024.

• FEST SPOJME HLAVY

• Vo štvrtok 22. júna 2023 sa v Záhrade - Centre nezávislej kultúry v Banskej Bystrici uskutoční podujatie FEST SPOJME HLAVY - festival príležitostí pre mladých ľudí, ktorí chcú byť aktívni vo svojom meste, vo svojej komunite. Na tomto podujatí sa predstavia aj dvaja naši žiaci, ktorí sa venujú 3D tlači a veľmi radi Vás oboznámia s touto technológiou. Tešíme sa na Vašu účasť.

• 12. ročník Banskobystrického maratónu

• Dňa 3.6.2023 sa uskutočnil už 12.ročník Banskobystrického maratónu, na ktorom vo veľkej miere participovala aj naša škola, a to vo forme dobrovoľníkov a tiež pretekárov. Na maratóne, známom aj tým, že je jediný nočný v strednej Európe a najväčšie športové podujatie v meste, sa zúčastnili pretekári z 11 krajín sveta. Naši žiaci dobrovoľníci sa podieľali na úspešnom zvládnutí celej organizácie podujatia, ktorého súčasťou sú už niekoľko rokov.
          • Oznam

• Gymnázium A. Sládkoviča naplnilo určený plán výkonov pre prijatie uchádzačov do 1. ročníka v školskom roku 2023/2024 a z toho dôvodu druhé kolo prijímacích skúšok nevyhlasuje.

• Návšteva z BBSK

• Gymnázium A. Sládkoviča je od júna 2022 kandidátskou školou Diplomového programu IB. Naša škola sa usiluje získať autorizáciu a stať sa International Baccalaureate World School. Práve to bol dôvod, že dňa 1. júna 2023 školu navštívili vzácni hostia z Banskobystrického samosprávneho kraja p. Mikuláš Pál, podpredseda pre oblasť školstva, športovej infraštruktúry a zamestnanosti, Mgr. Zuzana Lafférsová, riaditeľka odboru školstva a reformy vzdelávania a Mgr. Jana Slačková, vedúca oddelenia metodického riadenia škôl a školských zariadení.