• Župná kalokagatia

• Dňa 08.10. 2024 sa päťčlenné družstvo zložené zo žiakov a žiačok nášho gymnázia (Karin Kuncová (3.B), Tamara Očenášová (4.B), Michael Rusina (4.D), Dominik Valent (4.C) a Matej Babčan (4.C)) zúčastnilo športovo-vedomostnej súťaže Župná kalokagatia na SOŠ pod Bánošom. Žiakov na 3km dlhej trati čakalo 5 kontrolných stanovíšť. Bežecky dosiahli 3. najlepší čas zo všetkých zúčastnených a spomedzi19 tímov sa naše družstvo napokon umiestnilo na krásnom piatom mieste. Srdečne blahoželáme a ďakujeme za reprezentáciu!

• Slávnostná ceremónia DofE

• 3.10. sa zástupcovia našich úspešných Dofákov zúčastnili slávnostného odovzdania Cien vojvodu z Edinburghu. Za bohatej účasti žiakov z iných regiónov a zástupcov BBSK im boli odovzdané bronzové ocenenia v podobe diplomu a bronzového odznaku za úspešné absolvovanie cieľov a dobrodružnej výpravy.
        • Plavecký kurz 2. ročník 2024

• Koncom mesiaca september a začiatkom októbra sa žiačky a žiaci druhého ročníka nášho gymnázia zúčastnili plaveckého kurzu v Aquaparku Turčianske Teplice. Počas obidvoch týždňov sa žiaci venovali zdokonaľovaniu svojich plaveckých zručností.  Okrem toho mali možnosť využiť aj liečivé účinky termálnej vody či rôzne iné atrakcie, ktoré aquapark ponúka. Žiaci i žiačky si počas tohto kurzu upevnili kolektívneho ducha nielen so spolužiakmi, ale aj s vyučujúcimi a nepochybne si odnášajú aj množstvo zážitkov a spomienok.
        • Volejbalový turnaj

• Dňa 24.09.2024 sa naši žiaci zúčastnili volejbalového mix turnaja na Strednej zdravotníckej škole. Našu školu reprezentovali: Nina Tomášová, Simona Balážová, Filip Kostúr, Lujza Filipková a Karin Múková. Z vyše 20 prihlásených tímov sme skončili v základnej skupine na 4. mieste. Ďakujeme za reprezentáciu.
        • Návšteva pani Dr. C. Popov-Jenninger na našej škole

• Dňa 24.09.2024 nás poctila svojou návštevou aj nová odborná poradkyňa/koordinátorka pre nemecký jazyk v Bratislave pani Dr. Claudia Popov-Jenninger.
            Pani Jenninger privítali naše folkloristky chlebom a soľou vo foyeri nášho gymnázia.
            V príjemnej atmosfére v kancelárii našej pani riaditeľky, pani PhDr. Ivety Onuškovej, za prítomnosti našich zástupkýň, našej pani lektorky S. Depuydt a vyučujúcich nemeckého jazyka,  pani riaditeľka predstavila koncept našej školy. Pani Jenninger sa poďakovala za spoluprácu a veľmi privítala aj IB Diploma Programme v súvislosti s nemeckým jazykom a DSD programom na našej škole. V závere návštevy sa samozrejme konala aj prehliadka našej školy.
            Pri rozlúčke s pani Popov-Jenninger pani riaditeľka ešte raz zdôraznila, že si veľmi váži spoluprácu, ako aj podporu z nemeckej strany a že je u nás,  na našom GAS-ku vždy vítaná!

• Nemecké jazykové diplomy - DSD I 2024

• Dňa 24.09.2024 boli v Štátnej vedeckej knižnici v Banskej Bystrici slávnostne odovzdané nemecké jazykové diplomy a certifikáty o účasti - DSD I žiakom troch gymnázií (EVG, GJGT a GAS) v Banskej Bystrici.
            Diplomy a certifikáty našim žiakom odovzdali: pán pani C. P. Jeninnger (odborný poradca/koordinátor pre nemecký jazyk v Bratislave), pán S. Kruschke (kultúrny atašé SRN), pani S. Depuydt (lektorka nemeckého jazyka) ako aj naša pani riaditeľka školy PhDr. I. Onušková a vyučujúci nemeckého jazyka.
            Poďakovanie patrí aj našim žiačkam, ktoré sa postarali o kultúrnu vložku – tanec, ktorý ich naučili kolegovia zo ZUŠ.
            Diplomy a certifikáty boli odovzdané 18 žiakom našej školy a to zo IV.A, IV.B a IV.D  triedy za veľmi príjemnej atmosféry v slávnostnej sále ŠVK v Banskej Bystrici.
            Všetkým k úspechu srdečne blahoželáme!

• Horehronské hry 2024

• Dňa 3.10.2024 sa naši študenti v zložení Samuel Kolárik (1.D), Dorotka Šípková (1.B) a Matej Luka (2.B) zúčastnili 62. ročníka atletického podujatia Horehronské hry. Samuel súťažil v behu na 60m a spomedzi 50 pretekárov obsadil vo finálovom behu krásne 7. miesto. Dorotka si s 21 súperkami zmerala sily v behu na 800m a obsadila 6. miesto a Matejovi sa podarilo získať striebornú medailu v disciplíne vrh guľou.
            Všetkým zúčastneným srdečne gratulujeme a ďakujeme za reprezentáciu!

• Návšteva zahraničných Slovákov z Budapešti a Petrovca

• Dňa 26.9.2024 sme na našej škole privítali žiakov zo Slovenského Gymnázia v Budapešti a Gymnázia Jána Kollára v Banskom Petrovci. Najprv ich privítala v priestoroch školy pani riaditeľka, kde im v krátkosti našu školu predstavila. Následne ich žiaci štvrtého a tretieho ročníka pod vedením pani učiteľky Štorcelovej sprevádzali interaktívnou hrou Cesta mestom, pri ktorej spoznávali známe miesta Banskej Bystrice a kultúrne pamiatky v centre mesta.

• Dcéry nebohého plukovníka

• Dňa 26.9.2024 sa žiaci II.C triedy v dopoludňajších hodinách presunuli zo školských lavíc do prostredia Bábkového divadla Na Rázcestí, kde si pozreli hru „Dcéry nebohého plukovníka“, ktorá vychádza z rovnomennej poviedky novozélandskej spisovateľky Katherine Mansfieldovej.

V tragikomickom príbehu, odohrávajúcom sa začiatkom 20. storočia, zaznieva téma rodinných vzťahov, psychického násilia a nemožnosti vzoprieť sa nechcenej realite. Žiakov trochu prekvapili interaktívne intermezzá, ale ocenili herecké výkony i zaujímavé využitie scény, najmä priehľadného zrkadla.

• Otváracie hodiny multimediálnej knižnice IB

• Milé študentky, milí študenti,

Každý utorok a štvrtok od 12:40hod. do 14:30hod. Vás radi privítame v našej novej multimediálnej knižnici. Môžete si tu požičať knihy v slovenskom, anglickom, českom, francúzskom a nemeckom jazyku. Online katalóg kníh, ktoré máme k dispozícii nájdete tu. Tešíme sa na Vás.