• Nájdi Higgsov bozón

• Dňa 29.3.2022 sa 3 naši študenti zúčastnili medzinárodnej súťaže Medzinárodné majstrovské triedy z časticovej fyziky International Particle Physic MasterClasses. Medzi sebou súťažili univerzity z Grécka, Nemecka a Veľkej Británie. Súťaž sa uskutočnila na pôde Katedry fyziky UMB Banská Bystrica. Študenti sa najskôr oboznámili s množstvom nových poznatkov z časticovej fyziky. Nahliadli do tajov mikrosveta, kde sa už neplatia klasické zákony fyziky, ktoré sa učia na gymnáziu.
        • Finančná gramotnosť

• Žiaci nášho tretieho ročníka sa v priebehu písomných maturít vzdelávali v oblasti financií. Trieda 3.B absolvovala vzdelávanie v historickej budove Národnej banky Slovenska v Banskej Bystrici. Vzdelávanie malo u žiakov úspech nielen kvôli novým nadobudnutým vedomostiam z oblasti finančníctva, ale aj kvôli interaktívnemu spôsobu vzdelávania.
        • DSD I- Nemecký jazykový diplom stupňa I

• Dňa 28.03.2022 sa na našom gymnáziu aj v tomto školskom roku konali ústne skúšky DSD I (Nemecký jazykový diplom I), ktorých sa  zúčastnili  naši 13 žiaci, a to z tried III.A, III.B, III.C a III.D. Táto ústna skúška pozostávala z dvoch častí, ktoré naši kandidáti úspešne zvládli na úrovni B1, k čomu im srdečne blahoželáme!!!

• Manuál spokojného maturanta, spokojnej maturantky

• Aliancia stredoškolákov zhromaždila materiály, youtube kanály, aplikácie či podcasty, ktoré môžu pomôcť študentom pri príprave na maturitu. Všetky podklady a prekliky na jednotlivé zdroje nájdete v interaktívnom pdf.

Nachádzajú sa tam rôzne platformy, študijné materiály či video materiály, ktoré zhrŕňajú obsah pre 9 predmetov, konkrétne pre slovenčinu, anglický jazyk, matematiku, fyziku, chémiu, biológiu, geografiu, dejepis a občiansku náuku.

• DSD I – Nemecký jazykový diplom I

• Dňa 9.03.2022 sa na našej škole konala písomná skúška DSD I (Nemecký jazykový diplom I). Skladala sa z troch častí: čítanie s porozumením, počúvanie s porozumením a písanie slohu. Skúšku vykonali žiaci z III.A, B, C, D - spolu 13 žiakov z našej školy, za prítomnosti vyučujúcich nemeckého jazyka - Mgr. V. Solivajovej a Dipl. Lehrer C. Faško.