• Drsná družina

• Študenti našej školy sa úspešne zúčastnili silovej súťaže Drsná družina, ktorá sa konala v sobotu 28.5.2022 v Detve a krásnym druhým miestom potešili svojho coacha Romana Kamasa.
        • Záverečné prezentácie prác IKP 2.A na UMB

• Študenti 2.A v dňoch 24.-25.5.2022 zavŕšili prácu na svojich IKP projektov, keď ich v priestoroch Univerzity Mateja Bela prezentovali pred svojimi rodičmi. Odznelo 14 prezentácií v anglickom jazyku, všetky z nich študenti pre svojich rodičov aj simultánne tlmočili do slovenského jazyka.
          • Súťaž o ceny @maturita_v_mobile

• Milí maturanti, sledovali ste pozorne Maturitu v Mobile s Lukášom Pelčom, ktorá prebiehala posledné týždne na Instagrame? Otestujte svoje vedomosti z 21. - 30. témy a vyhrajte ceny v hodnote takmer 2000 €.

ČO MÔŽETE VYHRAŤ? 1x Mobilný telefón Samsung Galaxy Z Flip 3 5G v hodnote 1049 €, 1x Slúchadlá  Samsung Galaxy Buds+ v hodnote 119,99 €, 1x Powerbank Lenovo 10 000 mAh v hodnote 29,99 €

AKO NA TO? Sledujte na instagrame profily @maturita_v_mobile a @mobilonline.sk, Získajte čo najviac bodov v Teste 3 na stránke www.mobilonline.sk/stranka/maturita-v-mobile

• Fyzkus

• Ďalšie kolo súťaže poriadne zamiešalo poradie. Ale aj tak sme obhájili prvé dve miesta v tejto fyzikálnej súťaži. :)
        • Deň narcisov 2022

• Deň narcisov je jedinečná verejno-prospešná zbierka Ligy proti rakovine. Na Slovensku je veľa vzácnych zbierok. Pre ľudí s rakovinou je však zbierka narcisov tá najvzácnejšia. Dňa 28. apríla 2022 sa v spolupráci s Ligou proti rakovine študenti Gymnázia A. Sládkoviča zúčastnili tejto zbierky. Podarilo sa im vyzbierať 1757,87eur.

• Výsledky prijímacích skúšok

• Na základe § 68 ods. 1 školského zákona a usmernenia MŠVVaŠ SR:

„Riaditeľ strednej školy zverejní na výveske školy a na webovom sídle školy zoznam uchádzačov podľa výsledkov prijímacieho konania v termíne určenom a zverejnenom ministerstvom školstva, teda dňa 18.5.2022“.

V prípade, ak uchádzač nebol prijatý a má záujem študovať na Gymnáziu A. Sládkoviča, zákonní zástupcovia môžu podať odvolanie podľa vzoru v prílohe podpísané oboma zákonnými zástupcami. Ak zákonný zástupca  v prihláške uviedol, že podpisuje len jeden  a pripojil čestné prehlásenie, stačí len jeden podpis. Odvolanie môžete posielať mailom (scan), poštou, alebo priniesť osobne.

• USMERNENIE K BEZPEČNÉMU PROSTREDIU V ŠKOLÁCH A ŠKOLSKÝCH ZARIADENIACH POČAS PANDÉMIE OCHORENIA COVID-19 A MIMORIADNEJ SITUÁCIE

• Od 10.5.2022 vstúpilo do platnosti Usmernenie k bezpečnému prostrediu v školách a šk. zariadeniach počas pandémie ochorenia Covid-19. Z usmernenia vyberáme: Písomné vyhlásenie o bezpríznakovosti rodič predkladá pri nástupe do školy po každom prerušení dochádzky do školy a školského zariadenia v trvaní 3 a viac po sebe nasledujúcich kalendárnych dní (vrátane víkendov a sviatkov). V prípade, že rodič nepredloží „Písomné vyhlásenie o bezpríznakovosti“, sa žiak považuje za príznakového, a je potrebné, aby rodič kontaktoval všeobecného lekára pre deti a dorast, ktorý ho bude ďalej usmerňovať. Ak žiak neprišiel v sprievode rodiča do školy a nepredložil „Písomné vyhlásenie o bezpríznakovosti“, je potrebné žiaka umiestniť do izolačnej miestnosti a bezodkladne kontaktovať rodiča.

• Finále Finančnej olympiády

• Počuli ste už o finančnej olympiáde? Naša Veronika sa totižto prebojovala spomedzi 8000 žiakov z celého Slovenska, ktorí sa do tejto olympiády prihlásili a zapojili, cez všetky postupové kolá až do finálového, ktoré sa uskutočnilo v Bratislave dňa 3. mája 2022 a postúpilo tam 20 najlepších žiakov z celej republiky. Odmenou za tento fantastický úspech je pre ňu okrem dôležitých vedomostí z finančnej gramotnosti a vecných odmien aj platená stáž v prestížnej finančnej spoločnosti zaoberajúcej sa investíciami, inováciami, ochranou financií a vzdelávaním v oblasti finančnej gramotnosti.
        • Projekt Nezabúdajme na minulosť: sadenie stromčekov na Kališti

• Ak pôjdete v blízkom čase na Kalište, tak si možno všimnete zmenu. Študenti 1.A a 1.B z nášho GASka sa 29.4.2022 spoločne s rodičmi a starými rodičmi postarali o stromčeky ničené nepriaznivým počasím a lesnou zverou. Ovocné stromy vysadené na Kališti symbolizujú vypálené obce na Slovensku počas druhej svetovej vojny.