• Majstrovstiev Slovenska juniorov a seniorov v plávaní

• Dňa 17.12.2022 v Šamoríne sa žiak 2.D triedy Jakub Dolinský zúčastnil Majstrovstiev Slovenska juniorov a seniorov v plávaní. V disciplíne 200m prsia sa umiestnil na 2.mieste a neskôr vo finále vyhral celkové 3. miesto, ku ktorému mu srdečne gratulujeme a taktiež mu ďakujeme aj za peknú reprezentáciu školy.
        • Dezinformácie a škodlivý obsah v masmédiách

• 14.12.2022 sa na našej škole uskutočnil seminár: Dezinformácie a škodlivý obsah v masmédiách. Prednášku pre žiačky a žiakov spoločenskovedného semináru pripravila nezisková organizácia EUROPE DIRECT v spolupráci s Katedrou bezpečnostných štúdií UMB v Banskej Bystrici.
        • Olympiáda zo slovenského jazyka

• V piatok 9. decembra sa uskutočnilo školské kolo Olympiády zo slovenského jazyka a literatúry. Súťažiaci si zmerali sily v tvorbe textu, v interpretácii rečníckeho prejavu a potrápil ich aj test znalostí materinského jazyka. Práve na výsledky celoslovenského online testu sme si museli viac ako týždeň počkať, ale dnes už je výsledková listina kompletná. V kategórii A (3. a 4. ročník) je víťazkou Nina Maslaňáková z III.C, v kategórii B (1. a 2. ročník zvíťazil Richard Kantorák z I.A. Obom blahoželáme a držíme palce v krajskom kole.

• DSD II- Nemecký jazykový diplom stupňa II

• Dňa 19.12.2022 sa na našom gymnáziu opäť konali ústne skúšky DSD II (Nemecký jazykový diplom II), ktorých sa  zúčastnili štyria žiaci z nášho gymnázia, a to z tried IV.A a IV.D. Táto ústna skúška pozostávala z dvoch častí, ktoré naši kandidáti úspešne zvládli na úrovni B2 a C1.

• Vianočná Viedeň

• Po dvoch rokoch pauzy, si žiaci nášho gymnázia tento školský rok opäť mohli vychutnať atmosféru „Vianočnej Viedne“. Vydarená exkurzia sa konala 13.12.2022 a ako v predošlých rokoch, tak aj tento rok, sme okrem návštevy čokoládovne v rakúskom pohraničnom mestečku Kittsee, spoločne navštívili aj Technické múzeum a absolvovali  prehliadku historického jadra mesta a vyvrcholením bola návšteva viedenských vianočných trhov pred radnicou a vychutnanie  vianočnej  atmosféry 😊
            Veľké ďakujem patrí pani prof. M. Kadlečkovej, ktorá túto skvelú exkurziu zorganizovala!

• Súťaž v mix-skoku do diaľky SŠ

• V priestoroch športovej haly SŠŠ sa 9.12.2022 uskutočnila súťaž v mix-skoku do diaľky SŠ. Náš tím v zložení Nikola Kadášiová 3.B, Michael Rusina 2.D, David Jackuliak 4.D, obsadil krásne 4.miesto z 15 družstiev z celého kraja.
        • Maratón písania listov

• Už každoročnou tradíciou našej školy je zapojenie sa do Maratónu písania listov na podporu aktivistiek a aktivistov bojujúcich za dodržiavanie ľudských práv. Inak tomu nebolo ani tento školský rok. V rámci spoločenskovedného semináru naši študenti podpísali listy, ktoré  budú prostredníctvom medzinárodnej organizácie Amnesty International zaslané príslušným krajinám na celom svete. Dúfame, že aspoň takýmto spôsobom vyjadríme podporu všetkým, ktorých práva a životy sú ohrozené.

• Školské kolo Olympiády ľudských práv

• Dňa 7.decembra 2022 sa v rámci spoločenskovedného semináru uskutočnilo Školské kolo Olympiády ľudských práv.
            Výsledkom vzájomnej diskusie na tému problematiky ľudských práv a ich porušovania je postup Radoslavy Majerovej (III.D) a Dávida Hudobu (III.C) do Krajského kola. Všetkých žiakom spoločenskovedného semináru ďakujeme a postupujúcim budeme držať palce.

• Dobročinná zbierka „Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok.“

• Naša škola sa aj tento školský rok zapojila do dobročinnej zbierky s názvom „Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok.“  Sme nesmierne vďační za to, že sa medzi GAS-ákmi našlo dostatok ľudí s dobrým a veľkým srdcom, ktorí prispeli. Cez dobročinnosť sa snažíme zamerať náš pohľad na ľudí, ktorí potrebujú našu pomoc a všímavosť. Často sa totiž stáva, že si zatvárame oči tam, kde je potrebná pomoc.
          • GASákom na jeden deň (iná akcia ako DOD)

• Milí deviataci,

po dvoch pandemických rokoch opätovne oživujeme tradíciu a ponúkame možnosť prežiť naplno jeden deň netradičného vyučovania na GASku dňa 9.februára 2023 od 8,00 hod. Bližšie informácie PLAGÁT.

Tešíme sa na stretnutie.

• LaserRun

• Študenti našej školy Karin Koncová a Nina Znášiková z I.B, Michael Rusina z II.D a Marko Filipko z III.D sa dňa 1.12.2022 zúčastnili športovej súťaže LaserRun, ktorá sa konala v športovej hale SŠŠ.
          • LaserRun

• # EkoAlarm workshop

• Študenti GAS-ka sa 14.10.2022 zúčastnili I. online modulu mentorského vzdelávania s témou „Prečo triediť odpad“, v rámci projektu # Eko Alarm, pod záštitou nadácie Živica.

Na našej škole boli vytvorené akčné tímy z aktívnych žiakov, ktorí budú zaškolení prostredníctvom III. interaktívnych online modulov. Takto nadobudnuté vedomosti budú vyškolení mentori posúvať ďalej svojim spolužiakom v celej škole prostredníctvom rovesníckeho vzdelávania.

• Prianie

• Príjemné prežitie vianočných sviatkov, pevné zdravie, veľa síl, pracovnej i osobnej pohody a úspešné vykročenie do nového roku 2023,

praje za celý kolektív zamestnancov

PhDr. Iveta Onušková, riaditeľka školy