• Vesliarsky maratón

• Už dnes, 6.12.2018, sa na GAS uskutoční už 5. ročník vesliarskeho maratónu. Budú v ňom súťažiť učitelia s rodičmi proti študentom.  Držíme palce!

• Predvianočná Viedeň - dôležitá inormácia

• Žiaci, ktorí sa prihlásili na exkurziu do Viedne konanej dňa 12.12.2018, sa povinne zúčastnia stretnutia, kde im budú poskytnuté organizačné pokyny a zároveň budú poučení.Stretnutie sa uskutoční vo štvrtok 6.12.2018 o 9.40 hod. v učebni číslo 124.

• Olympiáda zo slovenského jazyka a literatúry

• Dňa 5.12. 2018 sa uskutoční na GAS-ku školské kolo olympiády. Bližšie informácie poskytnú vyučujúce SJL.

• Olympiáda z francúzskeho jazyka

• Dňa 7.12.2018 sa bude konať školské kolo Olympiády z francúzskeho jazyka.

Kategória 2A - študenti 1. a 2. ročníka - prihláste sa u p. p. Golianovej.

Kategória 2B - študenti 3. a 4. ročníka - prihláste sa u p. p. Gundovej.

Víťazi a zároveň úspešní riešitelia budú GAS reprezentovať v postupovom Krajskom kole OFRJ v jarných mesiacoch.

• DSD II- Nemecký jazykový diplom stupňa II

• Dňa 28.11.2018 sa konali písomné skúšky DSD II (Nemecký jazykový diplom II) na EVG, ktorých sa  zúčastnili aj štyria žiaci z nášho gymnázia.
        • Jazykoví lektori o nás povedali

• Pre podporu vyučovania jazykov sa každý školský rok snažíme zabezpečiť jazykových lektorov. Toto sú niektorí z nich:
          • Best in English súťaž

• Milí študenti!

Aj tohto roku máte možnosť zapojiť sa do medzinárodnej online jazykovej súťaže BEST IN ENGLISH. Uskutoční sa v piatok 30. novembra 2018 medzi 9.00-11.00. Bližšie info na https://bestinenglish.org/ , kde si môžete vyskúšať aj vlaňajší test.

Prihlásiť sa môžete u svojich vyučujúcich ANJ alebo u pp. Kováčovej (č.218) najneskôr 12.11.2018.

• Prednáška o archeológii

• Dňa 20.11.2018 sa na našej škole konala prednáška s pánom archeológom Martinom Kvietkom o pravekých dejinách.
        • Filmové predstavenie „Sobibor“

• Dňa 22.11.2018 sa žiaci tretích ročníkov, ktorí sa učia ruský jazyk ako 2.cudzí jazyk, zúčastnili filmového predstavenia „Sobibor“ v Múzeu SNP. Film bol nakrútený podľa skutočných udalostí.

• Výsledky školských kôl olympiád

• Ďakujeme všetkým žiakom, ktorí sa zúčastnili OAJ a ONJ a víťazom v kategóriách 2A a 2B želáme veľa úspechov v okresnom kole. Ich mená nájdete v sekcii Úspechy a ocenenia.

• Biologická olympiáda

• Dňa 29.11.2018 (štvrtok) sa počas 1. a 2. vyučovacej hodiny uskutoční v miestnosti č.56 školské kolo biologickej olympiády. Žiaci, ktorí majú záujem zúčastniť sa ho, prihláste sa podľa pokynov zaslaných správu cez Edupage p. prof. Šimkovej. Po školskom kole biologickej olympiády vyučovanie pre žiakov pokračuje podľa platného rozvrhu hodín.

• 100 rokov GAS - dotazník pre absolventov

• Chceli by sme nájsť čo najviac našich absolventov - boli by sme radi, keby ste vyplnili náš krátky dotazník, pridali aj Vašu fotografiu a tým by ste podporili našu snahu vytvoriť čo najdlhšiu reťaz GASákov :)

• DSD II- Nemecký jazykový diplom stupňa II

• Dňa 15.11.2018 sa konali pilotné skúšky DSD II (Nemecký jazykový diplom II). Traja kandidáti (2 žiaci z EVG a jedna žiačka našej školy)  predviedli svoje znalosti z nemeckého jazyka. Znalosti  našej žiačky preverili: pani lektorka S.Depuydt, Mgr. V. Solivajová a Dipl.- Lehrer  C. Faško.

Skúšky prebehli v prijemnej atmosfére na EVG.

• Úspech v súťaži „TO SI PÍŠ“

• Inštitút ľudských práv – Human Rights Institute aj tento rok vyhlásil súťaž v písaní textov – článkov, z ktorých odborná porota zložená z novinárov a odborníkov na ľudské práva vybrala 10 študentských textov na publikovanie. Náš študent za článok „Fake news, dezinformácie a konšpirácie“ získal v tejto celoštátnej súťaži 2. miesto. Srdečne mu blahoželáme.

• Vianočná programátorská súťaž

• Dňa 18.12.2018 sa uskutoční Vianočná programátorská súťaž - prihlásení si musia vopred doma pripraviť prezentáciu s prvkami animácie. VIac informácií o podmienkach účasti nájdete v prílohe, prihlasujte sa u p.p. Vrábľovej do 29.11.2018.

• Vzácna návšteva z Českej republiky

• Dňa 6. novembra 2019 zavítali do našej školy vzácni hostia, predstavitelia Královohradeckého kraja z Českej republiky.
          • Divadlo z Pasáže - Neprebudený

• Dňa 13.11. 2018 sa žiaci II.B a II.C pod vedením vyučujúcich SJL – S. Kostiviarovej a M. Slančíkovej zúčastnili divadelného predstavenia Neprebudený.